Trojka draftu v problémech! Poté, co skončil útočník za mřížemi, mu klub NHL zrušil čerstvě podepsaný kontrakt

Na začátku července podepsal Alex Galchenyuk kontrakt s Arizonou, teď je ale útočník opět bez smlouvy. Může si za to sám, na krku má řadu obvinění. Jak z toho trojka draftu vybruslí?

i Zdroj fotografie: Arizona Coyotes
                   

Do pořádných potíží se dostal útočník Alex Galchenyuk. Známé jméno z NHL skončilo ve Scottsdale za mřížemi a podle všeho nešlo o banalitu. Trojka draftu z roku 2012 má na krku obvinění z útoku na soukromý majetek, výtržnictví, neuposlechnutí, kladení odporu při zatýkání a vyhrožování nebo zastrašování. Informaci o zatčení přinesla Katie Strang z The Athletic.

Vyhazov po dvou týdnech

Devětadvacetiletý útočník odehrál v NHL 692 zápasů a šest sezon patřil ke hvězdám Montreal Canadiens. V létě 2018 byl ovšem vyměněn do Arizony. Během následných let postupně prošel Pittsburghem, Minnesotou, Torontem, znovu Arizonou a Coloradem. V uplynulém ročníku ovšem za Avalanche odehrál jen 11 zápasů a většinu sezony strávil na farmě, kde ve 42 utkáních zaznamenal 42 kanadských bodů. Hned 1. července podepsal jako volný hráč smlouvu s Coyotes. Z kontraktu se ale příliš dlouho neradoval.

iZdroj fotografie: Arizona Coyotes

Po zatčení Arizona okamžitě umístila někdejší trojku draftu na waiver listinu za účelem ukončení smlouvy. Pokud po střelci žádný z klubů nesáhne, bude Alex Galchenyuk nechráněným volným hráčem. „Klub se v tuto chvíli nebude vyjadřovat,“ zveřejnila krátce Arizona na sociálních sítích. Samotný hráč je v kontaktu s hráčskou asociací NHLPA, která celou záležitost prověřuje.

Souhlasíte s krokem Arizony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články