Tápající Pardubice posilují. Přichází slovenský reprezentant i produktivní Kanaďan

                   

„Dochází mi trpělivost,“ napsal po vysoké prohře Pardubic proti pražské Spartě na svůj Twitter majitel klubu Petr Dědek. „Dneska jsme to odevzdali bez boje a to se neslučuje s vizí nového Dynama. Tým musíme doplnit a postupně celý přebudovat. Je to nevyhnutelné a čeká nás hodně práce,“ uvedl. O tom, že to nebyla jen planá slova se mohli fanoušci Dynama přesvědčit v uplynulých dvou dnech, kdy do východočeské metropole zamířily hned dvě posily.

Nejprve se ve středu v dresu Pardubic představil sedmadvacetiletý kanadský útočník Anthony Camara. Ten naposledy působil ve Švédsku, kde si ve 42 zápasech připsal 11 branek a 15 aistencí. „Zaměřili jsme se na hledání útočníka, který je produktivní a dává góly, což není v rozjeté sezoně jednoduché. Hledali jsme jak v německé soutěži nebo jinde po Evropě. Camara byl produktivní ve švédské nejvyšší soutěži,“ přiznal pro hcpardubice.cz sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Rodák z Toronta, kterého před osmi lety draftovali Boston Bruins, byl produktivní i při svém působení v Dánsku nebo Německu. „Anthonyho jsme sledovali, konzultovali jsme ho v klubech, ve kterých působil. Je to hráč s velmi dobrým výběrem místa, vhodný do přesilovek, co má rychlou a nebezpečnou střelu,“ dodal Salfický.

Defenzivní řady vystuží dlouholetý slovenský reprezentant Marek Ďaloga. Ten již ve východočeské metropoli před osmi lety působil, později pak odešel do pražské Sparty, zahrál si i KHL za Kazaň a Kunlun i švédskou nejvyšší soutěž. Loňskou sezónu odstartoval ve Spartě, v prosinci se však přesunul do lotyšského Dinama Riga, kterému pomáhal v neúspěšném boji o play-off KHL.

„Marek Ďaloga patří mezi nejrychlejší obránce v Evropě. Víme, že je to obránce, jenž je ofenzivněji laděný. Proto jsme ho přivedli, aby nám pomohl s podporou naší ofenzivy a celkovou produktivitou,“ řekl pro hcpardubice.cz k návratu Salfický.

Nové posily se mohou představit už dnes. Extraliga má na programu 17. kolo a Pardubice se představí na ledě zlínských Beranů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní