Slovenský reprezentant míří do Mladé Boleslavi. Chtěl jsem mít jistotu, přiznává

Hokejová Mladá Boleslav získala do svých řad před novým ročníkem zvučnou posilu. Do středočeského klubu míří šestadvacetiletý útočník, který naposledy působil ve Švédsku.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Dvě sezóny strávil v zámoří na farmě Bostonu Bruins, v uplynulém ročníku pak hájil barvy celků ze Švédska. Nyní šestadvacetiletý střelec Róbert Lantoši míří poprvé v kariéře do české extraligy, kde bude oblékat dres Mladé Boleslavi. „S hokejem se snažím procestovat svět a vyzkoušet vše, co půjde. Osobně jsem si vždy chtěl zahrát v Česku. Moc se na novou zkušenost těším,“ přiznal na stránkách klubu.

Slovenský reprezentant, který se účastnil i letošního mistrovství světa, zvolil středočeský klub právě kvůli spoluhráčům z národního týmu. „V Mladé Boleslavi znám kluky ze slovenské reprezentace a vím, že se tu mají dobře. Bavil jsem se o přestupu s Mariem Lunterem a Adamem Jánošíkem. Vzhledem k tomu, co se momentálně děje ve světě, jsem chtěl mít jistotu. Majo s Adamem mě přesvědčili, abych přišel za nimi, a tak jsem tady,“ doplnil s úsměvem.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Produktivní útočník odehrál minulou sezónu v barvách švédského Linköpingu, v jehož dresu si připsal 22 kanadských bodů ve 42 utkáních. Jedinou kaňkou z uplynulého ročníku je pro něj vypadnutí z nominace na olympijské hry. „Vyřazení z týmu zamrzí, ale kluci vybojovali bronz, což bylo pro Slovensko skvělé. Samozřejmě jsem byl smutný, že jsem nemohl s nimi hrát, ale takový je hokej. Mám o to větší motivaci, abych zabojoval o další olympiádu,“ zdůrazňuje odchovanec slovenské Prievidze.

Lantoši: Střílím, co to jde

Róbert Lantoši se také krátkým sebehodnocením představil mladoboleslavským fanouškům. „Řekl bych, že rychle bruslím a stahuji se do brány. Snažím se střílet, co nejvíce to jde, nebo vytvářet spoluhráčům příležitosti. Moje role v Mladé Boleslavi je, abych hrál, co umím. Proto mě taky podepsali,“ dodává s tím, že ambice jsou jasné. „Chtěl bych, aby se týmu dařilo. Nejlépe abychom skončili po základní části v první čtyřce. Budu se snažit být co nejvíce prospěšný, aby se nám to podařilo,“ zakončil.

Vybojuje Lantoši v dresu Mladé Boleslavi elitní čtyřku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů