Šéfka hokejové Sparty o výběru hráčů a stavbě kádru: Nakoupit nejdražší hráče neznamená zisk titulu

Hokejová Sparta je blízko důležitému milníku. Pražané čekají déle než patnáct let na mistrovský titul, nyní mají šanci jej ve finále play-off proti Třinci získat.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

15 let. Tak dlouho čeká pražská Sparta na mistrovský titul. Svěřenci trenéra Josefa Jandače věří, že právě letošní ročník by mohl být tím, který zlomí dlouholeté prokletí. Podle ředitelky klubu Barbory Snopkové Haberové je samotný postup do finále play-off znamením pozitivního vývoje klubu. „Řekla bych, že progres jde znát,“ prohlásila v pořadu Česká ulička Michala Hrdličky.

Jen bláhový člověk by s mohl myslet, že když přijde nové vedení, nový majitel a nakoupí se noví hráči tak ze dne na den získáme titul. Je to dlouhodobá mravenčí práce od zabudování kluků z juniorky až po to samotné vítězství,“ pokračuje Snopková Haberová, která klub vede třetím rokem. „Jsme spokojení a není to jen o tom, že jsme přišli a řekli že vyhrajeme titul. I když ty peníze máte, tak to že si nakoupíte ty nejdražší hráče na trhu vám opravdu nezaručí to, že ten titul vyhrajete,“ podtrhuje.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Sama zároveň přiznává, že tlak po dlouhém čekání na titul není pro klub formátu Sparty nic neobvyklého. „Jako Sparta jsme pod tlakem od začátku sezóny. Jsme pod daleko větším drobnohledem než ostatní kluby, jsou na nás kladeny daleko vyšší nároky. Na venkovních zápasech jde vidět, že soupeři jsou na nás navíc vyhecovaní. Je tam ta rivalita,“ cítí jednačtyřicetiletý manažerka.

O hráčích si zjišťujeme všechno, přiznává

Podle Snopkové Haberové je klíčem k aktuálnímu úspěchu vyladění týmové chemie. I proto při výběru hráčů klub získává řadu informací o nových akvizicích. „Myslíme si, že jakýkoli hokejový tým v sobě musí mít určitou chemii a fungovat zejména uvnitř. Proto když někoho chceme přivést tak si zjišťujeme o hráčích veškeré informace přes agenty, bývalé spoluhráče a trenéry. Tak, aby ten hráč do týmu zapadl a nevznikl tam nějaký problém,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Velké zemětřesení odchodů a příchodů však po aktuálním ročníku na rozdíl od loňského léta nečeká. „Teď musím říct, že většina hráčů týmu pro příští ročník je podepsaných. Takže tam určitě budou nějaké příchody a odchody, ale nebude to tak dramatické jako před tímto ročníkem. Bude záležet i na konečném umístění. Samozřejmě máme ty nejvyšší cíle a děláme pro to maximum,“ zakončila Snopková Haberová.

Ta může slavit výrazný úspěch spolu s vedením pražského klubu již za několik dní. V pondělí totiž startuje finálová série play-off v třinecké Werk Aréně, kde se Sparta pokusí udělat první krok k celkovému vítězství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem