Přišel o devět zubů, zápas ovšem dohrál do konce. Hrdinu NHL vynášejí do nebes

i Foto: ca.sports.yahoo.com

Hokej není sportem pro bábovky. O tom se může přesvědčit v podstatě každý, kdo s nadšením sleduje zápasy na domácí i zahraniční scéně. Obránce klubu Florida Panthers Keith Yandle dal však slovnímu spojení „tvrdý chlap“ úplně nový rozměr. V první třetině utkání proti Carolině Hurricanes jej rána pukem do oblasti obličeje připravila o devět zubů. On sice druhé dějství vynechal, nicméně v rámci třetího se znovu navrátil do hry a zápas dohrál do konce. Ani posléze nevěnoval čas rekonvalescenci a za dvacet hodin se objevil na ledě zase.

Keith Yandle má za sebou obrovskou sérii zápasů bez přestávky

Amerického hokejového obránce jen tak něco neskolí. Zatímco ostatní sportovci zůstávají doma kvůli každé maličkosti, on i přes nemoci, zranění či další vážné situace pravidelně nastupuje do zápasů zámořské NHL. Svou dlouhou šňůru bez přestávky nyní prodloužil na neskutečných 821 duelů, což je vskutku obdivuhodný výkon.

Vždycky to přitom neměl jednoduché. V jednom z posledních zápasů proti Carolině Hurricane kupříkladu přišel o devět zubů hned v první třetině. Yandle pomalu putoval k vlastní střídačce, když v tom jeden ze soupeřových hráčů nešikovně nahodil puk do středního pásma a trefil obránce Floridy přímo do ničím nechráněného obličeje.

Keith Yandle bezprostředně poté odhodil hokejku i rukavice, z úst se mu linuly potoky krve. Vyražené zuby se mu ani nevešly do dlaně, z ledové plochy je museli sbírat jeho spoluhráči. Hororová scéna vhodná jen pro silné povahy skončila tím, že Yandle zmizel v útrobách stadionu, kde se svěřil do péče týmových lékařů.

Neočekávaný návrat na kluziště

Všichni přítomní diváci se domnívali, že pro Keitha Yandleho minimálně tento zápas definitivně skončil. To se však hluboce mýlili. On si totiž nechal od lékařů píchnout injekci proti bolesti, jednu třetinu vynechal a do té poslední opět nastoupil jako znovuzrozený titán. Když zápas skončil, vydal se hokejista navštívit zubní chirurgii. Tam mu doporučili několika zápasový distanc a klidový režim. Jenže Floridy hned v neděli hrála další zápas, takže Yandle hodil jejich rady za hlavu a spoluhráčům pomohl.

Ačkoli se opravdu snažil, prohře 2:5 na ledě Buffala Sabres bohužel nezabránil. I tak ale sklidil uznání napříč celým hokejovým spektrem. Jeho trenér Joel Quenneville kupříkladu pronesl:

„Zaslouží si od nás ohromné poděkování a úctu, že i přes ohromnou bolest a doporučení lékařů nastoupil do dalšího zápasu. Odehrál velmi dobrý zápas a jen mě mrzí, že duel nakonec dopadl naší prohrou.“

Yandle samozřejmě nastoupil nejen kvůli uznání a slávě. Je totiž horkým kandidátem na zlomení rekordu v počtu odehraných zápasů v řadě. V současné době se nachází na pátém místě v historických tabulkách a od prvenství jej dělí 144 zápasů. Pokud ale zvládl tohle, určitě se mu povede překonat i všechny nástrahy budoucnosti.