Petr Čech při své premiéře v hokejové masce zářil

i Foto: telegraph.co.uk
                   

Ještě před rokem by této zprávě asi nikdo z vás nevěřil. Brankář Petr Čech se po rozloučení se svou kariérou profesionálního fotbalisty rozhodl naskočit do sportu, ke kterému měl již od útlého dětství velmi blízko. V hokejové výstroji se o víkendu postavil mezi tři tyče anglického hokejového klubu Guilford Phoenix, kterému výrazně pomohl k zisku cenných bodů. Nejen, že v základní hrací dobře předváděl naprosto skvělé zákroky, zazářil hlavně v následných nájezdech, s nimiž si poradil s bravurou sobě vlastní. Navíc byl vyhlášen první hvězdou utkání. Čech zkrátka boří veškeré hranice.

Penalty byly vždycky Čechovou specialitou

Sedmatřicetiletý rodák z Plzně zasvětil většinu svého života fotbalu, ačkoli se chtěl původně věnovat úplně jinému sportu. Poté, co se definitivně rozloučil s fotbalovými trávníky, se proto rozhodl si dávný sen splnit. Podepsal smlouvu s třetiligovým klubem Guilford Phoenix, v jehož barvách se už dříve objevil v rámci exhibičního zápasu. Nyní už však o žádnou estrádu nešlo, Čech si odbyl své první profesionální utkání.

Ve zmíněném duelu mohou sportovní fanoušci najít i jistou dávku symboliky. Je jim určitě dobře známo, že jeden z nejlepších fotbalových brankářů historie vynikal zejména v momentech, kdy došlo na penaltový rozstřel. Díky svému talentu na pokutové kopy se ostatně radoval ze zisku poháru pro vítěze prestižní Ligy mistrů. V hokejové brance si tyto chvíle největší slávy připomněl. Zápas mezi Guilford Phoenix a Swindom Wildcats totiž za nerozhodného stavu 2:2 dospěl až do prodloužení a nakonec došlo i na nájezdy.

Čech se o konečnou výhru zasadil zejména posledním zákrokem proti najíždějícímu hráči soupeře, jehož střelecký pokus zastavil reflexivním zákrokem. Poté už brankář jen vítězoslavně zapumpoval rukami a čekal, až se za ním sjedou všichni spoluhráči. Petr Čech byl také vyhlášen největší hvězdou utkání, čemuž se nikdo z přihlížejících vzhledem k předvedenému výkonu nemohl divit.

Čechovo zákroky se rázem staly hitem internetu

Výkony Petra Čecha nenechal chladnou širokou veřejnost ani české hokejové legendy, které své životy spojily právě s prostorem mezi třemi tyčemi. Na adresu někdejšího hráče Rennes, Chelsea či Arsenalu se vyjádřil například Ondřej Pavelec slovy:

„Abych řekl pravdu, nepřekvapuje mě, že zachytal natolik famózně, aby se stal první hvězdou zápasu. Zažil jsem ho už v minulosti na exhibici Martina Havláta. Bylo na něm na první pohled vidět, jak moc hokej miluje. Navíc o něm věděl všechno.“

Kromě Ondřeje Pavelce se Čech dočkal také poklony od fenomenálního Dominika Haška, který je v zámoří opravdovým pojmem a navíc patří do Síně Slávy. Dominátor na sociálních sítích uvedl:

„Petr Čech a chytat hokej? Je to velice odvážný cíl, i s ohledem k jeho pokročilému věku. Ale když ho to baví, proč ne? Je to naprostý profesionál, bude se na ledové ploše snažit odevzdat maximum. Když si stanoví nějaký cíl, půjde si za tím.“

Foto: telegraph.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem