Ovečkin vstřelil 800. gól v NHL. Hokejka, kterou dal mladému fanouškovi Capitals, bude mít cenu zlata. Spoluhráči ho v šatně vytrestali

Wayne Gretzky, Gordie Howe a Alex Ovečkin. Ruský snajpr se připojil ke dvojici legend, když jako třetí v historii vstřelil v NHL 800 gólů. Po zápase daroval hokejku mladému chlapci v dresu Capitals. Co pak ruského hokejistu čekalo v šatně?

i Zdroj fotografie: Washington Capitals
                   

Noc ze 13. na 14. prosince se nesmazatelně zapsala do historie NHL. Alexandr Ovečkin na ledě Chicaga vstřelil tři branky a završení hattricku bylo opravdu speciální. Třetí trefou ruský útočník dosáhl na metu 800 gólů v NHL. To před ním dokázaly jen dvě legendy: Wayne Gretzky a Gordie Howe. Ovečkin ovšem není sám, kdo na tento zápas nezapomene.

Déšť čepic a bujaré oslavy

V utkání Blackhawks – Capitals zbývalo odehrát třináct a půl minuty, když Alexandr Ovečkin zvýšil vedení hostů na 5:2. Historický moment. Zatímco po završení hattricku led zasypávaly čepice, vyhrnuli se všichni hráči Chicaga ze střídačky a naskákali na kapitána. Slavili, jako kdyby vyhráli Stanley Cup. Není se co divit. Ovečkin právě dosáhl na hranici 800 vstřelených gólů v NHL.

„Je to obrovské číslo. Je to ta nejlepší společnost, jakou si dokážete představit od chvíle, kdy jste začali hrát hokej, abyste byli spojeni s Gordiem (Howem). Osm set, jsem třetí člověk, který kdy vstřelil tolik gólů. Bez mých spoluhráčů, bez organizace, fanoušků a mojí rodiny bych na to číslo nedosáhl,“ řekl po utkání pro oficiální web NHL Ovečkin.

Standing ovation v Chicagu

Za zmínku určitě stojí, že po vstřelení 800. gólu fanoušci v Chicagu odměnili Ovečkina aplausem ve stoje a začali skandovat: „Ovi! Ovi! Ovi!“ Útočník je pozdravil zvednutím hokejky. „Házeli čepice, vyvolávali moje jméno. Bylo to skvělé,“ ocenil je při rozhovoru s novináři kapitán Washingtonu.

Když kanonýr po utkání odcházel ze střídačky, daroval hokejku malému klučinovi v dresu Capitals. Představte si to: Mít doma hokejku, kterou dal Ovečkin 800. gól v NHL! Zážitek na celý život a navíc její cena bude obrovská. Při příchodu do kabiny si svého kapitána pořádně vychutnali spoluhráči. Vymáchali ho vydatnou pivní sprchou.

Měla by NHL vyhlásit zákaz pro ruské hokejisty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů