Nejproduktivnější hokejisté tohoto ročníku Extraligy

i Foto: alchetron.com
                   

V tuto chvíli už je jasné, že aktuální ročník Extraligy nebude mít žádného vítěze. Sezónu oficiálně ukončila bezpečnostní opatření vlády, která jimi reaguje na gradující pandemii koronaviru. Čeští fanoušci tak budou ochuzeni o play-off a musejí se spokojit jen s odehranou základní částí, kterou suverénně ovládli Bílý Tygři z Liberce a o třídu níž se naopak stěhuje Kladno v čele s Jaromírem Jágrem. V úvodních dvaapadesáti kolech padalo poměrně velké množství branek a hned pět hokejistů se dostalo přes magickou hranici padesáti bodů. O kom konkrétně je řeč?

Martin Zaťovič

S odřenýma ušima, ale přece. Kapitán brněnské Komety Martin Zatovič v základní části Extraligy posbíral přesně padesát kanadských bodů za 29 branek a 21 asistencí. Na ledové ploše jasně dominoval a potvrdil roli lídra, přestože se týmu jako takovému příliš nedařilo. Do play-off postoupil z posledního volného místa a navíc se ztrátou třiadvaceti bodů na první Liberec. Pětatřicetiletý rodák z Přerova a trojnásobný mistr Extraligy měl lví podíl na tom, že se Kometa mezi nejlepší celky alespoň částečně řadila.

Tomáš Rachůnek

O dva kanadské body více než Martin Zaťovič posbíral karlovarský útočník Tomáš Rachůnek, bratr tragicky zesnulého Karla Rachůnka. Devětadvacetiletý rodák ze Zlína patřil ke klíčovým postavám západočeského mužstva, svými 25 brankami a 27 asistencemi pomohl k senzačnímu postupu Varů do předkola play-off. Šanci na skvělý závěr sezóny mu přerušila pandemie koronaviru. Rachůnek ve službách současného zaměstnavatele zřejmě další úspěch nepřidá, spekuluje se o jeho přesunu do Liberce.

Libor Hudáček

Letošní ročník se nejen z hlediska kanadského bodování nesmírně vydařil libereckému útočníkovi Liboru Hudáčkovi, který posbíral šedesát bodů za 31 branek a 29 asistencí. Devětadvacetiletý rodák ze Slovenska v barvách Bílých Tygrů opravdu válel, stal se taktéž druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Michal Birner

U libereckých Bílých Tygrů ještě na malou chvíli zůstaneme. K zisku Prezidentského poháru přispěl kromě Libora Hudáčka také čtyřiatřicetiletý Michal Birner, který si připsal 61 kanadských bodů za dvacet branek a především neskutečných 41 asistencí. Jen jeden člověk hrající Extraligu se v této disciplíně činil ještě o něco lépe.

Milan Gulaš

O absolutním králi tohoto ročníku Extraligy nemůže být sebemenší pochyb. Nestárnoucí plzeňský útočník Milan Gulaš se vymyká všem současným měřítkům, kanadské bodování ovládl s náskokem patnácti bodů nad zmíněným Birnerem. Díky pětatřiceti přesným zásahům se stal rovněž nejlepším střelcem soutěže a nebýt zrušeného play-off, velkou porci bodů by určitě přidal i ve vyřazovacích bojích.

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů