Třetí posila pro Mladou Boleslav. Bude to dobrodružství, přiznává zahraniční jméno

Hokejová Mladá Boleslav několik měsíců před startem nového ročníku hlásí příchod dalšího nového jména. Tentokrát vedení klubu z města automobilů lovilo v zahraničí.

i Zdroj fotografie: KaiPa
                   

Desáté místo po základní části, jediný vyhraný zápas v předkole play-off. Hokejová Mladá Boleslav za sebou nemá příliš vydařený ročník a v příštím ročníku bude chtít pomýšlet na vyšší příčky. Tvorba nové osy kádru je proto již v plném proudu. V uplynulých dnech získalo vedení bruslařského klubu první dvě posily v podobě útočníka Filipa Suchého z Plzně a obránce Jana Štibingra z Liberce. Nyní hlásí zisk dalšího jména.

Modrobílý dres bude oblékat třiatřicetiletý útočník Matti Järvinen, který přichází z finské Hämeenlinny. „Matti je velký centr, který je dobrý v předbrankovém prostoru, kde jsme měli problémy,“ okomentoval jeho příchod sportovní ředitel klubu Martin Ševc. „Pevně věřím, že nám v tomhle směru výrazně pomůže. Je to už zkušený hráč, který má ledacos za sebou. Myslím si, že k nám dobře zapadne,“ věří.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Pro odchovance finského celku Blues, který v rodné zemi oblékal dres šesti celků, jde o třetí zahraniční angažmá. V mládežnickém věku oblékal dres americké University od Alabama-Huntsville, posléze působil ve švýcarském Zugu a německém Grizzlys Wolfsburg. „Vždycky jsem hledal nové zážitky a dobrodružství, a když se naskytla možnost hrát za Mladou Boleslav, byla to pro mě snadná volba,“ přiznal na stránkách klubu.

Mladá Boleslav je zajímavý projekt, přiznává

Máme malého syna, kterému bude brzy rok, a my se rozhodli, že nastal vhodný čas na poznání jiné země. A volba padla právě na Českou republiku,“ doplnil s tím, že chce v městě automobilů sbírat úspěchy. „Mladá Boleslav se mi v této fázi mé kariéry zdála takříkajíc jako zajímavý projekt. Mám už nějaké zkušenosti z různých evropských lig a hrál jsem finále ve třech různých soutěžích, takže doufám, že mohu týmu pomoci k úspěchům,“ tuší.

Zdůrazňuje však, že v kabině bude úplným nováčkem. „Pojedu do neznáma. V průběhu let jsem měl několik českých spoluhráčů a všichni to byli skvělí kluci. Takže nemám obavy,“ doplňuje statný útočník, který loni nasázel ve 45 utkáních 12 branek a u dalších 16 asistoval. Právě jeho produktivita by mohla Mladé Boleslavi pomoci, Järvinen totiž ani jednu z uplynulých osmi sezón nezakončil s méně než 27 kanadskými body.

Bude finský bojovník pro Mladou Boleslav platnou posilou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články