Martin Frk překonal rekord NHL a hlasitě si řekl o šanci mezi elitou

i Foto: nhl.com
                   

Slovenský zadák Zdeno Chára je jedním z nejzkušenějších a také nejvyšších hokejistů, kteří aktuálně působí ve slavné zámořské NHL. Kromě toho se také doposud mohl pyšnit nejtvrdší ranou ze všech. V roce 2012 totiž vyslal střelu o rychlosti 175,1 km/h. V této disciplíně jej ovšem během uplynulého víkendu překonal český mladík Martin Frk, jenž zatím většinu času strávil na farmě Detroitu Red Wings. Svým neskutečným projektilem si hlasitě řekl o kariérní postup, nemyslíte?

Rekord padl během Utkání hvězd AHL

Utkání hvězd NHL letos počítalo s účastí tří českých zástupců a nutno podotknout, že David Pastrňák, Tomáš Hertl i David Rittich předvedli naprosto úchvatné výkony. Pozadu však nezůstal ani šestadvacetiletý Martin Frk, jenž se dostal do výběru těch nejlepších v nižší AHL. Tam se mu navíc povedl vskutku husarský kousek, když došlo na měření tvrdost střel. Při prvním pokusu vypálil ránu rychlostí 167,3 a rekord slovenského velikána Zdena Cháry tak zůstal neposkvrněný. Další střelu českého hokejisty už ale neustál.

Frk málem protrhl síť pumelicí o rychlosti 175,7 km/h a kalifornská hala v tu chvíli propukla nadšením. Rodáka z Budíkova okamžitě zasypali ostatní hráči včetně „stříbrného“ střelce Evena Boucharda, jehož pokus za rekordem zaostal o celých dvanáct kilometrů. Martin tomu stále ještě nemůže uvěřit, což dokázal rozhovorem pro klubový web Ontaria Reign:

„Po první ráně jsem si říkal, že to je celkem dobrý, ale že to určitě dokážu podstatně lépe. Uklidnil jsem se, abych třeba nedopatřením neminul puk, a prostě jsem to bez přemýšlení napálil, jak nejlépe to v daný moment šlo. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsem porazil Zdena Cháru. On totiž dokáže dát pořádnou pecku, v NHL je tím pověstný. Třeba budu mít někdy možnost si o tom s ním promluvit.“

Neskutečnou razanci projektilů Martina Frka na klubovém webu potvrdil také kapitán Ontaria Brett Sutter, jenž má s českým spoluhráčem nepříjemné zkušenosti:

„Jednou jsem ji od něj dostal pukem přímo mezi bradavky. Myslel jsem si, že mám infarkt! Něco takového se mi nikdy předtím nestalo. Takže z výsledku nejsem vůbec překvapený, Martin má vážně kanón.“

Frk má skvěle rozjetou sezónu, AHL mu začíná být malá

Ačkoli Martin Frk překonal rychlost střely Zdena Cháry o celých 0,6 km/h, statistiky AHL a NHL se bohužel nemísí, takže z praktického hlediska zůstává vše při starém. I tak si ovšem český hokejista výrazně řekl o další šanci mezi světovou elitou. Daří se mu navíc i v lize, kde má momentálně dvacet přesných zásahů a deset gólových asistencí.

V rámci čtyři zápasů nakoukl i do NHL, kde nastřílel tři branky. V podstatě se nabízí otázka, proč ještě stále nepatří mezi stabilní články sestavy Los Angeles Kings, kam se před začátkem sezóny přestěhoval z Detroitu.

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství