Finančně náročná sezóna, hodnotil manažer Hradce Kmoníček. Jakým způsobem chce kádr posilovat?

Vítězství v Prezidentském poháru, postup do čtvrtfinále play-off. Královéhradecký Mountfield má za sebou historickou sezónu, přesto chce podle generálního manažera Aleš Kmoníčka nadále růst.

i Zdroj fotografie: Mountfield HK
                   

Poosmé v řadě se hokejisté Hradce Králové probojovali do čtvrtfinále play-off, krok ke třetímu semifinále v historii klubu však nezvládli. Svěřenci trenéra Ladislava Čiháka vypadli s Mladou Boleslaví, což je podle generálního ředitele Aleše Kmoníček jedinou kaňkou na jinak povedeném ročníku. „Myslím, že je to slušný výsledek. Musím ale přiznat, že po základní části, která se nám abnormálně vydařila, jsme věřili, že to bude lepší než páté místo,“ přiznal na stránkách klubu.

Přesto je zisk vůbec prvního Prezidentského poháru pro Východočechy výrazným úspěchem. „Byla to finančně těžká sezóna. A z pohledu výsledků skvělá s hořkým koncem. Povedly se nám přestupy – hráči, kteří přišli, zapadli do týmu. Ten šlapal výborně a v sezóně neměl prakticky žádnou krizi,“ dodává Kmoníček s tím, že úspěchem byla spolupráce mezi třemi tyčemi i příchod nejlepšího střelce mužstva Ahtiho Oksanena. Stěžejním faktorem byla také absence dlouhodobé marodky. „Myslím, že to byl opravdu mix všech těchto věcí,“ míní.

iZdroj fotografie: Mountfield HK

Kmoníček zároveň přiznává, že i přes brzké vypadnutí v play-off není důvod stávající mužstvo výrazněji přebudovávat. „Když vezmu poměr cena – výkon, tak jsme neměli žádné předražené hráče a udělali úspěch, takže je logické, že na to budeme chtít navázat,“ dodává generální manažer Mountfiedu, který potvrdil, že kostra týmu podepsala nové kontrakty. Jediným výrazným odchodem je tak právě Oksanen, který chtěl okusit nejvyšší soutěž ve Švédsku.

Kmoníček: Bojovníka chceme přivést už dva roky

Cílem z hlediska možných příchodů budou podle Kmoníčka bojovné typy hráčů, které by Mountfield do svého kádru rád získal dlouhodobě. „My si to říkáme už dva roky, že chceme přivést nějakého bojovníka, jenže ono to není tak snadné,“ doplňuje s tím, že nechce nevhodným příchodem zničit stávající mužstvo. „Nechceme vzít čtyři nové akvizice a ty současné dát pryč,“ zdůrazňuje a zároveň nastiňuje recept na nové posily.

Musí to být povahově dobrý hokejista, aby nám nenarušil chod kabiny, to je pro nás hlavní. Ale tím, že málo kluků odešlo, jsme hledali jednoho hráče na každý post. Možná v útoku jich bylo trochu víc,“ dodává s tím, že při příchodech myslí také na partnerský klub z Kolína. „Je pak potřeba dvoucestných smluv a tak dále. Návazností na to, jaké hokejisty vlastně chceme přivést, je skutečně hodně,“ zakončil pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen