Kometa Brno zlákala další známé jméno. Jsem hrozně rád, přichází zkušenost, těší Zábranského

Brněnská Kometa chce v nadcházejícím ročníku opět bojovat o nejvyšší příčky. Právě proto přivedl majitel Libor Zábranský do klubu další známé jméno.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Sedm let strávil v zahraničí, nyní se vrací do zpět do Česka. Dvaatřicetiletý brankář Dominik Furch podepsal tříletou smlouvu s brněnskou Kometou. „Těším se na návrat do extraligy,“ prohlásil na stránkách klubu bývalý gólman Avangardu Omsk, Severtsalu Čerepoved, Örebro, Dinama Minsk nebo Färjestadu. „Když se od Komety objevila nabídka na delší spolupráci, tak to pro mě bylo zajímavé,“ doplňuje s tím, že prioritou pro něj bylo zahraničí.

Ale čekal jsem už moc dlouho a nic zajímavého se neobjevilo. I v hlavě jsem měl myšlenku, že může přijít po dlouhé době návrat do Česka,“ dodává dlouholetý člen reprezentačních mužstev, který věří v pohodlnou aklimatizaci. „S pár klukama jsem se potkal v národním týmu, kádr vypadá velmi silně a určitě by měl mít kvalitu. Navíc se moc těším na fanoušky, kteří jsou v Brně pověstní. I tohle byl jeden z faktorů mého rozhodování, proč jít do Komety,“ míní nová akvizice.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Furch zároveň přiznává, že v případě pozvání se nebrání návratu do národního týmu. „Nároďák nikdy neodmítnu, když bude výkonnost, forma a zájem trenérů, nebránil bych se tomu, budu reprezentovat rád,“ zakončil odchovanec pražské Slavie, který by se poprvé na ledě jihomoravského celku měl objevit v pondělí. Konkurencí mezi třemi tyčemi mu bude oblíbenec fanoušků Marek Čiliak spolu se slovenským reprezentantem Matejem Tomkem.

Zábranský: Bude chytat ten s nejlepší formou

Máme tři kvalitní gólmany a z logiky věci bude chytat ten, který bude lepší a mít nejlepší formu,“ zdůraznil majitel a generální manažer klubu Libor Zábranský. „Jsem moc rád, že jsme rozšíření kádru dokázali vyřešit v tak krátké době. Nechtěl jsem řešit post brankáře jen na jednu sezonu, ale s výhledem na více let, abychom vytvořili kostru mužstva, která bude hrát o ty nejvyšší příčky,“ řekl.

Odchytá za Kometu více utkání Čiliak, Tomek nebo Furch?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jaké předměty nechávat v mrazu v autě, pokud je chcete ještě někdy použít
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejlepší MANPADS jsou polské, mají až o 40 % silnější hlavice než ostatní a sestřelí i moderní ruské letouny
Události247.cz
Události247.cz
Rozdíly v českých regionech: Pražácí žijí dlouho a na vysoké noze, jinde už tomu tak není
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší