Karlovy Vary bez trestu. Podle disciplinárky se nic nestalo

Foto: sports.ru

Když se téměř v závěru extraligy odehrálo utkání na ledě Vítkovic, kam přijeli hráči Energie Karlovy Vary, vyvolalo to velký poprask a každý byl zvědavý, jakou dohru to bude mít. Nyní už je po jednání Disciplinární komise extraligy a výsledek je jasný. Tým Karlových Varů se v tomto utkání absolutně ničeho nedopustil. Řada lidí si však stále myslí svoje.

Co se stalo?

Hrálo se ve Vítkovicích, kam zamířili hráči Energie Karlovy Vary. To však nepřijeli se svým standardně silným týmem, jelikož do Vítkovic zamířila řada hráčů z juniorky, stejně jako dokonce i několik dorostenců. Bylo tedy celkem jasné, že Vítkovice budou mít tento zápas velmi jednoduchý. A to se také stalo, jelikož Západočechy bez problémů porazily.

Na všem by možná nebylo nic divného, pokud by Karlovy Vary měly například velkou marodku, nebo pokud by Vítkovice nebojovali o záchranu. Právě vítězství v tomto velmi důležitém utkání, které pro ně bylo velmi snadné, jim zajistilo udržení-se v extralize i v rámci příští sezony.

Karlovy Vary se hájí

Ihned se začalo spekulovat o tom, zda se mezi týmy neobjevila nějaká tajná domluva, či dokonce úplatek. Stejně tak se začalo mluvit o tom, zda se ze strany Varů nejednalo o záměrnou pomoc, která by se jim mohla vrátit, až budou potřebovat právě oni. Tým se však brání tím, že vše bylo jenom proto, že jim v utkání už o nic nešlo, blížilo-se play off a tak klub nechtěl klíčové hráče vystavovat před důležitějšími částmi extraligy dlouhé cestě z jednoho konce republiky na druhý.

Disciplinární komise extraligy rozhodla

Zápas vyvolal řadu reakcí a nejvíce se hovořilo o tom, že Karlovy Vary měly porušit paragraf 29 související s fair play. Disciplinární komise extraligy, která měla tento případ ve středu na stole, však rozhodla zcela jasně v tom duchu, že se vlastně nic nestalo a tým ze západních Čech proto vyvázne bez trestu.

Foto: sports.ru