Jsme v jednání se třemi hráči z NHL, kteří projevili zájem hrát za Energii, říká trenér Karlových Varů Pešout

                   

Čtvrtou sezónů jako hlavní kouč karlovarské Energie zahajuje kouč Martin Pešout. Po povedené sezóně, kdy Karlovarský klub postoupil do předkola play-off, však má třiapadesátiletý kouč plné ruce práce. Trápí ho zejména odchody stavebních kamenů úspešného ročníku. „Byli jsme postaveni před to, že nám odešlo celkem pět klíčových hráčů. Na přestupovém trhu jsme museli reagovat,“ přiznává pro klubový web. 

„Je poučka „Nemeň to, co funguje.“ My jsme byli postaveni před hotovou věc tím, že nám Rachůnek s Grígerem odešli do Liberce. Měnit jsme nic nechtěli. Chtěli jsme všechny hráče udržet, jak Emingera, tak Stříteského i Poláka. Bohužel tato jednání nedopadla,“ řekl.

Odchodem Tomáše Rachůnka navíc Karlovy Vary přicházejí o bezpochyby nejgólovějšího hráče mužstva poslední sezóny. Devětadvacetiletý bek zaznamenal 25 gólů a 27 asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem extraligy. „Chápu, že ve třiceti letech chtěl využít dobré sezony, kterou měl a přeju mu hodně štěstí,“ dodal trenér.

iTomáš Rachůnek bude v letošní sezóně nastupovat v dresu Liberce. (zdroj: hcbilitygri.cz)

Posily z NHL?

Kouč Energie zmínil i situaci na přestupovém trhu. „Měli jsme téměř domluveného jednoho obránce, ale nakonec z toho sešlo. Byl to zahraniční hráč a rozhodli jsme se, že nebudeme zbytečně investovat. Nepřeinvestovávat mužstvo, obehrajeme si raději naše mladší hráče,“ uvedl Pešout.

„Budeme čekat, kdo se uvolní na trhu, protože máme zprávy, že někteří hráči nechtějí do Ruska, nebo hráči z Kanady by raději začali sezonu u nás. Stejná situace platí v útoku, kdy jsme v jednání s jedním hráčem, který zatím nepodepsal,“ přiznal. „Pokud mu nevyjde lukrativní nabídka ze zahraničí, tak nám slíbil, že by nastoupil v Karlových Varech. Dále jsme v jednání se třemi hráči z NHL, kteří projevili zájem hrát za Energii,“ dodává. Spekuluje se zejména o odchovanci Energie Martinu Frkovi, který v loňské sezóně nastupoval v dresu Los Angeles Kings.

„Jsme moc rádi, že letošní sezona bude nesestupová a my můžeme znovu vytvořit kostru mužstva s naprostým klidem. Budeme chtít hrát co nejvíce nahoře, protože jen tak nám přijdou diváci a pouze tak nám hráči porostou,“ doufá trenér.

Vyjádřil se i ke snížení platů, které čekalo na hráče před startem letní přípravy. „Až na dvě výjimky to kluci přijali v pohodě a chci jim za to moc poděkovat. Budeme se snažit, aby měli v sezoně možnost si peníze nahrát zpátky. Proto jsme ani neuvažovali o tom, že bychom místo odchozích hráčů nasadili juniory a mužstvo jsme se snažili v rámci možností posílit,“ uvedl pro klubový web Pešout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní