Hronek do Canucks? Fanoušci Vancouveru nejsou z příchodu českého beka odvázaní. Mají k tomu jasný důvod

Český obránce Filip Hronek byl v NHL vyměněn do Vancouveru. Fanoušci Canucks nejsou z tohoto obchodu nadšení. Proč kvůli této výměně kritizují vedení?

i Zdroj fotografie: Detroit Red Wings
                   

Čtyři roky patřil Filip Hronek k základním stavebním kamenům obrany Detroitu. V letošní sezoně se mu daří více, než v těch předešlých. Přesto jeho čas v Hockeytownu (alespoň prozatím) vypršel. Steve Yzerman (generální manažer Red Wings – pozn. red.) se rozhodl produktivního českého obránce vyměnit do Vancouveru. Příznivci Canucks z tohoto obchodu zdaleka nejsou nadšení. Spíše se dá říct, že krok jejich vedení nechápou.

Nejlepší sezona v zámoří

Filip Hronek rozhodně patří do první nebo druhé obrany a do přesilovky. Navíc pravák s dobrou střelou je v NHL žádané zboží. V 60 zápasech letošní sezony si připsal 38 bodů (9+29), čímž vyrovnal své maximum v zámořské soutěži. Proti minulým ročníkům se rodák z Hradce Králové výrazně zlepšil v hodnocení +/-. Po letech, kdy se topil v záporných číslech (-38, -18, -29), má nyní před přesunem do Vancouveru ve statistikách +8. V čem je tedy problém?

iZdroj fotografie: Detroit Red Wings

Především v ceně, kterou Vancouver za Hronka zaplatil. Výměnou za českého obránce (plus výběr ve 4. kole letošního draftu) poslal GM kanadského týmu do Detroitu podmíněný výběr v 1. kole a výběr ve 2. kole letošního draftu. Canucks se potřebují pustit do přestavby týmu, jenže místo rozhodného kroku vedení už několikrát sáhlo k těžko pochopitelnému kroku. Podobně berou fanoušci i výměnu, jejíž součástí je Filip Hronek.

Vítězem výměny je Yzerman

Jde o to, že před touto transakcí měl GM Canucks pro letošní draft v ruce dva výběry v 1. kole, jeden ve 2. kole, dva ve 3. kole, dva ve 4. kole a jeden v 6. kole. Kosatky tak mohly ulovit velký počet talentovaných mladíků. Jenže kanadský klub se rozhodl dva ostré náboje přenechat Detroitu. I přes nesporné kvality Filipa Hronka je zkrátka vítězem této výměny rozhodně Steve Yzerman.

Vancouver navíc místo ofenzivně laděného obránce potřeboval spíše defenzivněji laděného beka, který by lepil díry za Ekmanem-Larssonem. Každopádně bude zajímavé sledovat, kam trenér Hronka zařadí. Pokud by měl hrát v elitní formaci s Quinnem Hughesem, byla by to výhra i pro českého reprezentanta. S tak kvalitním parťákem v obraně ještě v NHL nehrál.

Bude Filip Hronek pro Vancouver velkým přínosem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články