Hororový návrat do Extraligy! Kladno se i přesto herně i výsledkově zvedá

Foto: nhlpa.com

Hokejové Kladno se po pěti letech vrátilo mezi českou extraligovou elitu a většina tuzemských fanoušků s napětím očekávala, jak si družina poskládaná kolem slavného Jaromíra Jágra v opětovné premiéře vlastně povede. První utkání však dopadla o poznání hůř, než si kdokoli představoval. Už příprava naznačila, že návrat mezi nejlepší české kluby nebude procházka růžovou zahradou, ale tři zápasy bez bodu a poslední místo v tabulce zaskočily i toho největšího sportovního skeptika. Čtvrtý zápas s Vítkovicemi ovšem přinesl alespoň částečné zlepšení a zisk vůbec prvního extraligového bodu. Rozjede se nyní mašina na plné otáčky?

Kladno bylo bez Jaromíra Jágra ztracené

Jaromír Jágr se těsně před začátkem nového ročníku 2019/2020 zranil a proto svému týmu v prvních dvou utkáních fandil pouze na tribuně. Musel tak pouze nečině sledovat, jak jeho spoluhráči prohrávají na horké půdě Ocelářů z Třince vysoko 2:6 a posléze v domovském prostředí s Mountfieldem HK 2:5. Když se Jágr ve třetím kole konečně dostal na led, mnozí doufali, že konečně přijde zlepšení. Rytíři skutečně hráli o poznání lépe, nicméně ani v tomto případě to na body bohužel nestačilo. Kladno podlehlo Karlovým Varům v poměru 4:7.

V dosud posledním ligovém utkání proti Vítkovicím už se přítomnost Jaromíra Jágra projevila naplno. Kladno i díky němu nepůsobilo bezzubě jako v předešlých případech a poměrně dlouhou dobu drželo nerozhodný stav. Ačkoli se Vítkovice ve třetí třetině dostali do vedení o dva góly, hru Rytířů to nijak zásadně nepoznamenalo a s vypětím všech sil nakonec dokázali poslat zápas do prodloužení. Tam sice Ostravané i s trochou štěstí zvítězili, nicméně hráči i trenér Petr se shodují, že Kladno odehrálo velice slušné utkání a z jeho stadionu se budou vozit body opravdu těžko.

Blýská se snad v Kladně na lepší časy?

Výkony kladenských hokejistů byly v úvodních duelech Extraligy mnohým pro smích. Jejich největší bolístkou byla a doposud je velmi nízká střelecká produktivita, vinou které jim zatím náleží předposlední místo v tabulce. Poslední duel proti Vítkovicím ovšem naznačil, že nad pochmurným kladenským nebem možná konečně vznáší paprsek naděje. Obranná hra Rytířů se také dočkala jistého zlepšení, protože přiznejme si, že osmnáct inkasovaných branek z úvodní tří zápasů opravdu není zrovna lichotivá bilance. Zatím to sice ještě nebylo úplně stoprocentní, což si hráči samozřejmě uvědomují, ale jedná se o dobrý příslib do budoucna.

Co čeká Kladno v nejbližší době?

Hokejisté Kladna mají nyní do pátku volno, které zajisté využijí k intenzivnímu tréninku a pilování chyb, co je zatím srážely na kolena. Pak je čeká cesta do útrob Zlína, které to budou mít určitě hodně složité. Tamní klub totiž dosud ve všech čtyřech zápasech Extraligy prohrál v základní hrací době a proto po právu leží na samotném dně tabulky. Berani si tedy budou chtít bezpochyby napravit reputaci a konečně ukázat fanouškům, že se jednalo pouze o trestuhodný a chvilkový zkrat. Oproti tomu Kladno zas vyhlíží svou první letošní výhru. Kdo s koho?

Foto: nhlpa.com