Hokejové Pardubice opouští hned devět hráčů. Salfický se rozloučil i se zkušenými oporami

Pardubické Dynamo připravuje kádr na novou sezónu. S východočeskou metropolí se loučí hned devět hráčů včetně zkušených opor.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Hokejisté Pardubic věřili, že po deseti letech se jim podaří překonat čtvrtfinálové prokletí a postoupí do další fáze play-off. Svěřenci Richarda Krále však nečekaně padli s Českými Budějovicemi a opět jim semifinálová účast unikla. Proto není divu, že vedení Východočechů sáhlo k výrazným odchodům z kádru. Pro nadcházející extraligový ročník navíc Pardubice povede nový kouč Radim Rulík.

Vůbec jsem nečekal, že by tato možnost mohla nastat. Oslovil mě kvalitní kádr, který bude a už i byl v Pardubicích. Máme celé léto, abychom se připravili do sezony a uděláme maximum pro to, abychom byli dobře připravení,“ prohlásil na stránkách klubu po svém příchodu Rulík, který uplynulé čtyři ročníky strávil v Mladé Boleslavi. Šestapadesátiletého kouče čeká náročné budování nového kádru.

V něm se již nadále neobjeví zkušený obránce Juraj Mikuš, který klub opouští po čtyřech letech. „Pro další sezonu jsme udělali nějaké změny a samozřejmě k příchodům patří i odchody. Jedním z těch největších je dohoda na ukončení spolupráce s Jurou Mikušem. Chtěl bych mu poděkovat za strávené roky v Pardubicích a práci, kterou pro náš klub odvedl,“ uvedl sportovní šéf Dušan Salfický, který se rozloučil také s trojicí zahraničních obránců.

Končí Kanaďané i Roman

V defenzivě Dynama nebude pokračovat kanadský zadák Dennis Robertson, kazašský bek Jurij Sergijenko ani rodák z Toronta Matt Petgrave. „Dennis Robertson předváděl skvělé výkony, v závěru sezony ho bohužel přibrzdilo zranění. Rozhodli jsme se však angažovat jiné obránce a pro Dennise by nebylo v základní sestavě místo,“ doplnil Salfický na adresu třicetiletého obránce.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Kádr opouští také osmadvacetiletý útočník Anthony Camara nebo třiatřicetiletý člen širší reprezentační nominace Ondřej Roman. Dres Dynama nadále nebudou oblékat ani Lukáš Anděl s Markem Heclem. „Za oba hráče bychom museli doplácet tabulky, rozhodli jsme se, že touto cestou nepůjdeme a dáme raději prostor našim mladým odchovancům,“ nastínil Salfický, který počítá také s odchodem ruského útočníka Igora Švyrjova.

Pardubice zužují šířku kádru

Končí také několik hráčů širšího kádru, kteří strávili ročník v prvoligovém Vrchlabí. „Z hráčů, kteří působili převážně ve Vrchlabí, jsme se rozhodli, že u nás nebude pokračovat brankář Oliver Štěpánek. Neprodloužíme kontrakt také s obráncem Honzou Olivou a útočníky Michalem Pochobradským a Denisem Kusým, jenž bohužel v posledních sezonách doplatil na častá zranění,“ zakončil pro klubový web Salfický.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články