Extraligové přestupy na poslední chvíli. Nové posily hlásí Plzeň, Třinec i Jágrovo Kladno

Již v pátek odstartuje základní část hokejové extraligy, přesto tuzemské kluby hlásí na poslední chvílí příchod nových posil.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Po roční pauze bude o udržení extraligové příslušnosti bojovat hokejové Kladno. Klub, ve kterém působí jako hráč a majitel také Jaromír Jágr, se po měsíční zkoušce rozhodnul angažovat již sedmého cizince. Do středočeské metropole tak míří norský obránce s americkým pasem Hakon Nilsen, který uplynulé dva ročníky působil v dresu norského celku Manglerud Star.

Rozhodli jsme se Hakona podepsat, i když už v týmu máme šest dalších cizinců. Aktuálně se potýkáme s marodkou a on i díky tomu svou šanci určitě dostane. Je to pravoruký obránce, který se nám bude hodit,“ uvedl po podpisu smlouvy trenér a sportovní manažer Rytířů Davd Čermák. Do utkání extraligy přitom může zasáhnout za jeden klub jen šest cizinců, přesto třiadvacetiletý bek věří, že se dokáže prosadit.

iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Jsem moc rád, že zkouška byla úspěšná, a že jsem smlouvu dostal. I nadále chci pokračovat v mé hře a tvrdé práci, díky které se to povedlo. Nebylo to jednoduché, to na zkoušce nikdy není, ale dával jsem do toho sto procent. Na sezonu se už velice těším a nejdu do toho s žádnými velkými očekáváními. Jsem připraven hrát a budu dělat to, co po mě budou chtít trenéři,“ prohlásil pro klubový web.

Posílení hlásí také třinečtí Oceláři. Do severomoravského celku zamířil slovenský reprezentant Marko Daňo. Šestadvacetiletý útočník dříve působil i v kanadskoamerické NHL, kde za celky Columbus Blue Jackets, Chicago Blackhawks, Winnipeg Jets, Colorado Avalanche odehrál 141 zápasů. Nyní podepsal dvouměsíční smlouvu v Třinci.

„Byli jsme s vedením Ocelářů v kontaktu celé léto, ale já měl jako prioritu pořád angažmá v zahraničí, nejlépe v zámoří. Teď jsem rád, že jsme to dotáhli a můžu být součástí týmu s výbornou historii. Součástí týmu, který má za sebou výborné sezony. Je dobře, že jsem přišel týden předem, že ještě před začátkem sezony s týmem stihnu pár tréninků,“ prohlásil útočník, který uplynulý ročník strávil v kanadském celku Manitoba Moose.

iZdroj fotografie: HC Dinamo Riga

Novou tvář představil také sportovní manažer plzeňské Škody Tomáš Vlasák. Jeho klub se nyní bude moci spolehnout na lotyšského reprezentanta útočníka Martins Dzierkalse. Čtyřiadvacetiletý útočník strávil loňskou sezónu nastupoval v KHL za Dinamo Riga, dříve však působil i ve Finsku a nižších severoamerických soutěžích.

Martins dorazil koncem minulého týdne, ještě si vyřizuje veškeré formality. Předtím byl v dobrém zápřahu, s reprezentací Lotyšska se zúčastnil olympijské kvalifikace, takže by měl být připravený. My se budeme samozřejmě snažit, abychom ho zapracovali do sestavy,“ prohlásil na jeho adresu pro klubový web Vlasák.

Zdroj: hckladno.cz, hcplzen.cz, hcocelari.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem