Vítkovice dokonaly obrat proti Olomouci a míří do čtvrtfinále. Jak se s Hanáky loučil trenér Moták?

Hokejovým Vítkovicím se podařilo dokonat obrat jak v utkání, tak v celé sérií a postupují do čtvrtfinále play-off. Naopak Olomouci skončila sezóna a klub opouští zkušený kouč.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Ani jednu ze svých dvou šancí na zpečetění postupu nedokázali využít a sezóna pro ně končí. Hokejistům Olomouce zbýval po dvou vítězstvích proti Vítkovicím poslední krok k postupu do čtvrtfinále play-off, ten se však nekoná. Hanáci prohráli i páté rozhodující utkání v Ostravě a loučí se nejen s aktuálním ročníkem, ale také s trenérem Zdeňkem Motákem. Ten by měl od nadcházejícího ročníku podle zákulisních spekulací trénovat třinecké Oceláře.

Jeho svěřenci přitom vstoupili do rozhodujícího utkání lépe když po sedmi minutách otevřel skóre Vojtěch Tomeček. Vedení však vydrželo Olomouci necelou minutu, svůj um totiž ukázal také Petr Fridrich. Vyrovnaný boj ve druhé třetině branku nepřinesl a rozhodovala až třetí část. V té se dokázal brzo prosadit kanadský kanonýr Rob Flick a právě jeho gól poslal Vítkovice do čtvrtfinále. V závěru ještě na konečných 3:1 upravil ranou do prázdné brány Lukáš Krenželok.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Byl to vyrovnaný zápas stejně jako všechny předchozí,“ komentoval na tiskové konferenci trenér Vítkovic Miloš Holáň podle kterého jeho svěřenci nehráli v úvodu utkání dobře. „Byli jsme svázání tím, že to můžeme doma před skvělými fanoušky dokázat. Výsledkem toho byl první gól, který jsme si tam dorazili prakticky sami. Bylo ovšem velice důležité, že jsme dokázali rychle srovnat a na třetí třetinu nastoupilo úplně jiné mužstvo,“ pokračuje.

Moták: Klukům jsem řekl, že je čest je trénovat

Začalo si věřit, byli jsme všude a urvali jsme to. Kluci to odmakali, šli přes hranu. Na týmu šla vidět touha, aby se Vítkovice zase dostaly o stupínek výš,“ dodává s tím, že se těší na čtvrtfinálové klání proti třineckým Ocelářům. Podle trenéra Olomouce Zdeňka Motáka se mohly misky vah překlopit na obě strany, přesto je s výkonem svých svěřenců spokojený. „V závěru utkání jsme měli dost brankových příležitostí, byly tam dvě tyčky, ale vyrovnat jsme nestihli,“ přiznal.

Domácím musím pogratulovat, děkuji jim za parádní sérii, kterou si fanoušci jistě užili. V kabině teď pořád hraje písnička Aj tak sme frajeri od Elánu a myslím, že bude hrát dlouho,“ dodává Moták. „Klukům jsem po zápase řekl, že je čest je trénovat,“ zakončil.