Další dvě posily pro Litvínov. Trenér Růžička přivítal důrazného útočníka a produktivního střelce

Trenér hokejového Litvínova Vladimír Růžička přivítal ve svém kádru hned dvě nová jména. Do severočeské metropole míří produktivní střelec z Finska a důrazný útočník.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Uplynulé dva ročníky strávil ve finském Jukuritu, za který zaznamenal ve 106 utkáních úctyhodných 60 kanadských bodů. Nyní se člen širší reprezentační nominace Šimon Stránský vrací zpět do tuzemské nejvyšší soutěže. Čtyřiadvacetiletý útočník bude v nadcházející sezóně oblékat dres Litvínova, se kterým podepsal dvouletý kontrakt smlouvu. „Jsme rádi, že jsme se se Šimonem dohodli na smlouvě,“ přiznal na stránkách klubu generální ředitel Pavel Hynek.

Je to talentovaný útočník, který má vysokou kvalitu. Poslední dvě sezóny působil ve finské nejvyšší soutěži a objevil se i v seniorském národním týmu. Věříme, že nám pomůže,“ dodal na adresu ostravského rodáka, který byl výrazným hráčem již při své první extraligové štaci. V dresu Vítkovic a později také Komety Brno odehrál v průběhu čtyř sezón 150 utkání v nichž se podepsal pod šest desítek branek.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Šimon je konstruktivní hráč, který by nám měl hodně pomoci v přesilových hrách. Čekáme od něj produktivitu, měl by patřit k lídrům našeho mužstva. Očekáváme od něj velké výkony,“ věří hlavní trenér Litvínova Vladimír Růžička. Ten má radost i z příchodu další ofenzivní posily. Do rodného klubu se totiž vrací po působení v jihlavské Dukle útočník Filip Helt.

Růžička: Helt se nám bude hodit

Ten má za sebou statisticky nejúspěšnější rok v seniorském hokeji. „Filipa jsme sledovali a líbilo se nám, jak hraje. Je to důrazný hráč, který má tlak do brány. Je přímočarý a svým stylem hry se nám bude do mužstva hodit,“ tuší Růžička. Podle Hynka jde o povedený restart ze strany čtyřiadvacetiletého střelce. „Je to hráč v nejlepších letech, odchovanec klubu a svou pozici v týmu si musí vybojovat,“ dodal pro klubový web.

iZdroj fotografie: HC Dukla Jihlava

Litvínov již dříve posílil obránce Radim Šalda z královéhradeckého Mountfielu a lotyšský reprezentant Kristaps Zile ze švédského Örebro HK. Žlutočerný dres oblékne v nadcházejícím ročníku také mladý útočník Nicolas Hlava, který přichází z Kladna. Naopak s klubem se rozloučili zahraniční obránci Uvis Janis Balinskis a Aaron Irving. Kádr chemiků opustil také Viktor Hübl, František Lukeš nebo František Gerhát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem