Tři jídla během letu i odšroubované sedačky. Chris Pronger přibližuje cestování v NHL

Představte si dvoumetrového, stokilového hokejistu, jak je v komerčním letu napasovaný na prostředním sedadle. I takové bylo cestování hokejistů na zápasy NHL. Chris Pronger přibližuje, co všechno je s létáním spojené a jak je pro hráče náročné.

i Zdroj fotografie: St. Louis Blues
                   

Život hokejistů působících v NHL, to nejsou jen tréninky a zápasy, ale také hodně cestování. „Pro tělo je to opravdu náročné. Ale rozhodně to byla jedna z nejpříjemnějších věcí na působení v NHL. Poznávání spoluhráčů v těchto prostředích bylo skvělým způsobem, jak budovat týmovou chemii,“ prozradil na Twitteru Chris Pronger, který se po finančních problémech hráčů zaměřil právě na cestování v průběhu sezóny. Člen Triple Gold Clubu přidal opět i řadu zajímavých historek.

Tým NHL v komerčním letu? Nic zvláštního

„V mé nováčkovské sezóně v roce 1993 jsme létali komerčními lety a jako nováček jsem měl samozřejmě za úkol sedět většinou uprostřed,“ uvedl Chris Pronger, pro něhož to se 198 centimetry a 110 kilogramy rozhodně nebylo jednoduché. S postupem času hokejisté vymysleli svérázný způsob, jak se s nedostatkem místa vyrovnat.

iZdroj fotografie: Michel Gilliand / Creative Commons / GFDL 1.2

„V St. Louis jsme používali letadla společnosti TWA, než ji koupil American. Byla to prostě normální stará letadla. Takže jsme si s sebou brali klíč a šroubovák na odšroubování sedadel, abychom si mohli natáhnout nohy. To byl náš způsob, jak sedět v první třídě,“ vzpomíná s úsměvem Pronger a přidává další zajímavost. „Vždycky mi připadalo legrační, že jsme do arény a z arény chodili v oblecích a po nástupu do letadla se převlékli do šortek a trička,“ prozradil bývalý obránce Hartfordu, St. Louis, Edmontonu, Anaheimu a Philadelphie.

Právě v dresu Flyers zakončil v roce 2011 svou bohatou kariéru. „To už jsme využívali charterové lety se sedadly v první třídě a karetními stolky. Rozhodně to byla vítaná změna a něco, co nám umožnilo lépe a rychleji se zotavit,“ podotkl člen hokejové síně slávy. A co podle něj bylo na cestování nejnáročnější? „Není to ideální pro odpočinek a regeneraci. Změny času, jet lag, dlouhé sezení – nezní to těžce, ale opravdu se to sečetlo,“ přiznal Chris Pronger a dodal, že právě regenerace je v průběhu sezony velmi důležitá.

iZdroj fotografie: Philadelphia Flyers

Jídlo v letadle? Hned tři dávky

„Pro regeneraci je zásadní také jídlo. Moje váha mohla během jednoho dlouhého výjezdu kolísat o 5 kg a v průběhu sezóny až o 10 kg! Musel jsem se opravdu zaměřit na své stravovací návyky, abych si udržel tělesnou hmotnost v normálním pásmu. Během cesty letadlem jsem obvykle snědl dvě až tři jídla. Jedno při nástupu do letadla (steak), další pak jakmile jsme byli ve vzduchu (kuřecí) a pokud jsme letěli déle než 2 hodiny, tak většinou další steak, abych si dodal bílkoviny a živiny potřebné k regeneraci,“ popsal svůj jídelníček v letadle Pronger.

V NHL odehrál osmnáct sezón a může tak porovnávat, pro které týmy bylo cestování náročnější. Nejlépe je na tom, co do vzdáleností, podle něj Philadelphia. Do New Yorku a Washingtonu jsme jezdili vlakem Amtrak, do Newarku na zápas s Devils pak autobusem. Let do Pittsburghu zabral 45 minut a na Long Island možná 20 minut. A teď to porovnejte s hraním v Anaheimu. Uff,“ přiblížil své zkušenosti ze závěru kariéry. Proč zmiňuje Ducks? Protože k většině zápasů v západní konferenci to mají letadlem minimálně tři hodiny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem