Čeští hokejisté, kteří před Pastrňákem kralovali střelcům

i Foto: NHL.com
                   

David Pastrňák je v současné době suverénně nejproduktivnějším Čechem v zámořské NHL. Daří se mu zejména střelecky, což dokázal nedávným hattrickem do sítě Montrealu Canadiens. Nikoho podobně schopného už jsme v zámoří dlouhou dobu neměli. Nebo snad ano? Podívejme se na nejlepší české střelce, kteří vládli statistikám NHL ještě před příchodem havířovského talentu.

Radim Vrbata a Milan Michálek

První zastávkou v našem článku bude zámořská sezóna 2011/2012. V tomto ročníku se o první místo mezi českými střelci dlouhou dobu pral Radim Vrbata z Arizony Coyotes a Milan Michálek hrající v Ottawě. Souboj nakonec dopadl smírem na čísle 35, což byl pro Michálka absolutní vrchol kariéry. I Vrbata mohl být celkem spokojený, protože svými trefami pomohl týmu k postupu do play-off.

Jiří Tlustý

V sezóně 2012/2013 postihla NHL výluka, kvůli které se celkově odehrálo mnohem méně zápasů. Zkrácený ročník však překvapivě prospěl českému hokejistovi Jiřímu Tlustému z Caroliny Hurricanes, který i přesto zvládl posbírat 23 branek a 15 asistencí, což se stalo zároveň jeho osobním maximem. Tento rekord už nikdy nepřekonal.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr a jeho kariéra v NHL je kapitola sama o sobě. Ačkoli máme k formě a talentu Davida Pastrňáka ohromný respekt, troufneme si říci, že tohoto kladenského bombarďáka nejspíš nepřekoná. Jágr v ročníku 2013/2014 působil v New Jersey společně s Patrikem Eliášem. I když už v té době patřil mezi nejstarší hráče celé soutěže, z hlediska Čechů si střelecky vedl úplně nejlépe. Na celkové prvenství mu stačilo pouhých 24 gólu, tenkrát prostě tuzemským hráčům nebylo přáno.

Jiří Hudler

Ročník 2014/2015 byl velice úspěšný hned pro dva české útočníky, kteří se o střelecké prvenství s jednatřiceti brankami museli podělit. Jiří Hudler v té době válel za Calgary Flames, Radim Vrbata zase obhajoval Vancouver Canucks. Nicméně prvně zmíněný k tomu ještě připojil 45 asistencí, skončil na osmém místě produktivity celé NHL  a proto z naše pohledu suverénně předčil všechny ostatní. Na tento mistrovský počin už navíc nikdy navázat nedokázal.

Jaromír Jágr podruhé

Dnes již sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr navzdory předpokladům tehdy neporazil všechny ostatní české hráče naposledy. V sezóně 2015/2016 úspěch zopakoval ve službách Floridy Panthers. Celkově to byl pro našeho matadora velmi povedený rok, protože kromě 27 branek si připsal také 39 asistencí. Když někdo umí, ani věk jej zkrátka nemůže zastavit.

Foto: NHL.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články