Češi získali medaili po deseti letech. Jak komentoval úspěch Jaromír Jágr?

Dlouhé čekání na medaili z mistrovství světa je u konce. Český výběr pod vedením finského kouče Kariho Jalonena v souboji o bronz zdolal Spojené státy a slaví ukončení dlouhého půstu.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Ještě po půlhodině hry to vypadalo na další nezdar v boji o medaili. Čeští hokejisté prohrávali se Spojenými státy po dvou gólech Kuhlmana a trefě Gaudetta 1:3, přesto dokázali ještě ve druhé části snížit. Po trefě Jiřího Smejkala se přiblížili USA na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině předvedli obrat z říše snů. V rozmezí tří minut se dvakrát trefil David Pastrňák, gól navíc přidal také kapitán Roman Červenka.

Pojišťující branku s číslem šest posléze přidal v oslabení David Kämpf, který pak i zvýšil na 7:3. Američané se ještě zmohli ke snížení, jenže ani závěrečnou tečku za utkáním si nenechali čeští hokejisté vzít. Sedmatřicet sekund před závěrečnou sirénou dokonal svůj hattrick a konečné skóre utkání David Pastrňák, který upravil na konečných 8:4. „Věřili jsme sami v sebe. I když jsme předváděli výkony nahoru dolů, medaile byla pořád cíl,“ komentoval úspěch pro ČT Sport kapitán Roman Červenka.

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Po včerejším nepovedeném zápasu (s Kanadou) jsme si řekli, že to musíme hodit za hlavu a připravit se na dnešek a odmakat to. Všichni víme, jak to je, že medaile dlouho nebyla. O motivaci nebylo třeba mluvit. Říkali jsme si, že máme dvacet minut, necháme tam všechno a nějak to dopadne,“ přiznal šestatřicetiletý útočník, který je podepsaný i pod předposledním medailovým úspěchem před jedenácti lety.

Červenka: Nešlo to podle scénáře

Podle Červenky je vítězství o to víc cennější, že Češi museli náročné utkání proti silnému soupeři otáčet. „Nešlo to podle našeho scénáře. Otáčet takový zápas a zvládnout to, se cení o to víc. S věkem to člověk vnímá jinak. Ví, jak je těžké se dostat do takového zápasu a o medaile vůbec hrát,“ zakončil pro kamery ČT Sport ostřílený útočník.

K medailovému úspěchu gratuloval reprezentantům prostřednictvím sociálních sítí také legendární kanonýr Jaromír Jágr. Ten zveřejnil na svém Instagramu smeknutý klobouk spolu s českou vlajkou. „Za zápas, a hlavně za třetí třetinu,“ stojí v jeho vzkazu hráčům. Z bronzové medaile se těší také tenistka Barbora Krejčíková. „Borci, perfektní. Gratulace,“ uvedla rovněž na svém Instagramu.