Alexander Salák je znovu bez práce, v Dinamu Riga údajně skončil

                   

Pandemie nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou COVID-19, nepříjemně ovlivnila životy mnoha sportovců. Jelikož se soutěže po celém světě zastavily na neurčitou dobu, hodně klubů z různých odvětví muselo vyhlásit likvidaci. Příkladem za všechny budiž slovenská fotbalová Žilina, která údajně nezvládala nadále hradit mzdy svým zaměstnancům i hvězdným fotbalistům. Pak se najdou ale i tací, kteří ze současných míst odcházejí i z jiných důvodů. Mezi ně prý patří i český hokejový brankář Alexander Salák, jenž v posledních měsících hájil barvy Dinama Riga hrajícího prestižní KHL. Co bude s odchovancem Strakonic dál? To je zatím ve hvězdách, nějaké scénáře se prý ale začínají rýsovat.

Salák se v Dinamu příliš dlouho neohřál

Ještě na podzim se zdálo, že třiatřicetiletý brankář Alexander Salák definitivně zakotví v české nejvyšší soutěži. Bez angažmá se připravoval s Kladnem a mnozí fanoušci už si jeho jméno představovalo v základní sestavě. On však s podepsáním smlouvy váhal a veřejně avizoval, že hlavním motorem pro něj stále zůstává kontrakt v zahraničí. To se nakonec přeci jen povedlo, když se s vážným zájmem přihlásilo Dinamo Riga.

Lotyšský velkoklub je pravidelným účastníkem Kontinentální hokejové ligy, s níž má Salák bohaté zkušenosti. Dva roky strávil v barvách SKA Petrohrad, další čtyři sezóny chytal za HK Sibir Novosibirsk a v předposledním ročníku se postavil mezi tři tyče Lokomotivu Jaroslavle, tedy týmu, který v roce 2011 zažil obrovskou leteckou havárii, při níž mimo jiné zahynuly také Pavol Demitra, Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

Několikanásobný reprezentant České republiky se v novém působišti uvedl poměrně zdatně, ačkoli střídal lepšími výkony s těmi horšími. Nebýt nucené pauzy soutěže kvůli pandemii koronaviru, bůhví, jak by to s jeho statistikami dopadlo. Bohužel se však výsledek nikdy nedozvíme, podle hráčova agenta je vysoce pravděpodobné, že spojení s Rigou definitivně skončí 30. dubna tohoto roku. Na co se můžeme připravit potom? Údajně se rýsují tři možnosti.

KHL, Švédsko a možná také návrat do Čech

iZdroj fotografie: ska.ru
Zdroj fotografie: ska.ru

I když Alexander Salák odchytal nějaké zápasy v zámořské NHL za Floridu Panthers, cesta tímto směrem na 99 % nepovede. Možné je spíše pokračování v některém z klubů KHL, ale je otázkou, zda-li se v dohledné době objeví nějaký zájemce. V říjnu, kdy byl Salák volným hráčem, se kromě Dinama Riga nikdo další z Kontinentální hokejové ligy neozval, alespoň co víme.

Salák má povedené angažmá v klubu Färjestads BK, jenž hraje švédskou nejvyšší hokejovou ligu. Tam český brankář nasbíral slušné statistiky a kdyby se nyní rozhodl pro návrat, určitě by se pro něj nějaké místo našlo. No a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na české prostředí, v němž se gólman oficiálně neobjevil už pěknou řádku let. Nikdo z nás nemládne a vzhledem ke stoupajícímu věku se zdá být návrat ke kořenům jako vcelku rozumná varianta.

Na závěr ještě doplníme, že sám hráč v pozdějších hodinách vyjádření svého ruského agenta částečně dementoval, takže zatím není jasné, jak přestupové machinace nakonec dopadnou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články