Ztratili jsme šanci na titul, prohlásil zdrcený Klopp po kolapsu v Leicesteru

i Zdroj fotografie: Reuters

Ještě třináct minut před koncem drželi těsné jednobrankové vedení, které vykouzlil technickou ranou Mohammed Salah. Během deseti minut však dokázali fotbalisté Liverpoolu v Leicesteru hned třikrát inkasovat a připsali si tak již třetí pořážku v řadě. Ta podle zklamaného kouče Jurgena Kloppa znamená konec šance na obhajobu mistrovského titulu.

V 74. minutě vyrovnal ze standardní situace James Maddison, o tři minuty později pak chyboval Alisson a Jamie Vardy svým dvanáctým gólem v sezóně poslal Lišky do vedení. To pak zpečetil o čtyři minuty později po průniku střelou k pravé tyči Harvey Barnes.

„Nemohu tomu uvěřit, ale je to tak, ztratili jsme šanci na obhajobu mistrovského titulu,“ prohlásil po prohře proti Leicesteru, která znamenala již třináctibodovou ztrátu na první Manchester City. „Upřímně si nemyslím, že jsme schopni takovou ztrátu ještě dohnat. „Je to škoda, protože dnes jsme byli po většinu zápasu tím lepším z týmů. Musíme se ale pro příště vyvarovat takových chyb a nedorozumění, které jsme dnes předváděli. Dali jsme soupeřům dva góly. Musím ale zdůraznit, že Leicester byl dost dobrý na to, aby zvítězil,“ přiznal německý stratég.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Liverpool přitom ještě před několika týdny tabulku vedl, po konci Vánoc však přišla krize. Klub z hrabství Merseyside vyhrál z posledních deseti utkání jen proti londýnským celkům Tottenham Hotspurs a West Ham United, třikrát remizoval a z čela se propadl až na současné čtvrté místo. Reds trápí zejména defenziva, ve které se nemohou spolehnout na zraněné stopery Virgila Van Dijka, Joe Gomeze nebo Joela Matipa.

Stejně jako v utkání minulého kola proti Manchesteru City, které svěřenci Jurgena Kloppa prohráli 1:3, chyboval i brazilský brankář Alisson. Podle kapitána Jordana Hendersona se podobné výkony nesmí opakovat. „Tohle se nám prostě nemůže stávat, opravdu se na to musíme podívat. Každé utkání je nyní pro nás zásadní, potřebujeme ukončit tuhle negativní sérii,“ prohlásil pro britskou televizní síť BT Sport.

„Je to obrovský průšvih, jestli se to tak dá nazvat. Po drtivou většinu utkání jsme byli dominantní a najednou jako bychom na hřišti nebyli,“ dodává Henderson. Liverpool navíc v nadcházejícím kole čeká městský rival Everton.