Známkování Slavie proti Sivassporu: Nemastný Masopust, tragický Kačaraba a Teclova mizérie

Pražská Slavia zakončila letošní tažení evropskými poháry remízou proti tureckému Sivassporu 1:1. Který z hráčů předvedl podle redakce SportyŽivě.cz nejlepší výkon a kdo se naopak trápil?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Ondřej Kolář (4) – Téměř celé utkání byl bez práce, kapituloval jen při proměnné penaltě Maxe Gradela. I na něm však šla vidět nervozita a předvedl několik nepovedených rozehrávek.

Lukáš Masopust (2) – Dlouholetý stavební kámen měl přinést klid do ofenzivy a zkušenosti, které nasbíral při sešívaném tažení Ligou mistrů před třemi lety. Jenže na hřišti byl prakticky neviditelný a za celý poločas vyslal jedinou křižnou přihrávku.

Aiham Ousou (5) – Podal svůj standardní výkon, kterému nelze nic vytknout. O poločase musel střídat kvůli zranění kotníku.

Taras Kačaraba (2) – Jeho herní neklid byl do očí bijící. Trápil se zejména v osobních soubojích, z jedenácti vyhrál jen dva. Zbytečnými fauly pomáhal Sivassporu zpomalit tlak sešívaných, směrem do útoku navíc často kazil a předváděl ukvapená řešení.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

David Jurásek (4) – Zavinil penaltu, kterou se po zbytek zápasu snažil svým srdnatým výkonem odčinit. Ve vápně byl aktivní, vytvářel předfinální přihrávky a posílal míče do vápna, ale i jemu chybělo více klidu a přesnosti.

Christ Tiéhi (4) – Další hráč z enklávy nepříliš viditelných. Připsal si sice jednu střelu na bránu a dva rychlé průniky, svůj důraz, dynamiku a kreativitu však ukázal jen minimálně.

Oscar Dorley (3) – Má zkušenosti s pohárovou Evropou, přesto je směrem do ofenzivy neukázal. Dominanci Slavie ve středu pole nepřidal nadstavbu.

Peter Olayinka (5) – Jeden z nejaktivnějších Slávistů směrem do ofenzivy. Po přesunu na hrot útoku byla jeho přítomnost znát, ani on se však s ideálním načasováním své formy nesetkal. Jeho střelecké projektily neukázaly ani razanci, ani přesnost.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ondřej Lingr (5) – Zahodil jednu z tutovek, pro obranu Sivassporu byl největším nebezpečím. Byl aktivní, přesto v některých fázích utkání až příliš přemotivovaný za každou cenu vymyslet kreativní řešení, což ho svazovalo.

Ewerton (7) – Nejlepší hráč na hřišti. Naservíroval několik solidních křížných míčů, několikrát překonal obránce soupeře a dostával se i do průniků. Solidně plnil svou roli, tou však není střílení branek.

Yira Sor (2) – Zápas mu absolutně nesedl, za odehraný poločas neukázal zhola nic. Nedostával se do svých typických rychlostních náběhů, často nestíhal navázat na myšlenky spoluhráčů.

Eduardo Santos (5) – Na trávník se dostal z nutnosti a jeho výkon neurazil. Ve stoperské dvojici měl přijmout roli zámku, což se mu povedlo.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

David Douděra (6) – Povedené poločasové střídání ze strany trenéra Jindřicha Trpišovského. Douděra kvalitně otevíral šance pro hrotové hráče a posílal míče do nebezpečných prostorů.

Stanislav Tecl (2) – Po sérii povedených výkonů v předchozích utkáních nejhorší hráč na hřišti. Zahozená tutovka před prázdnou bránou ze 73. minuty patří spíše do silvestrového sestřihu a je ekvivalentem hrubé defenzivní chyby ze strany obránce. Posléze se snažil brát zodpovědnost na sebe, ale ukazoval nepovedená řešení.

Matěj Jurásek (7) – Velmi povedené střídání. V závěrečné půlhodině předvedl rychlost, dynamiku i techniku v několika zajímavých řešeních ofenzivních akcí. V nastavení mohl povedenou střelou rozhodnout, hostující brankář však jeho projektil vytěsnil.

Kdo byl podle vás nejhorším hráčem Slavie na hřišti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem