Zlatan Ibrahimovič se vrací do Evropy, láká jej Itálie

i Foto: en.as.com
                   

Platí za největší hvězdu americké MLS, kde aktuálně hájí barvy Los Angeles Galaxy. Zlatan Ibrahimovič je i přes pokročilý věk ve výborné kondici a ačkoli už jeho vrstevníci pomýšlí na konec kariéry, on se namísto toho hodlá vrátit na evropský kontinent, kde se opět střetne s fotbalovou smetánkou. Kam by případně mohl zamířit? Do hry se zapojily zejména kluby z Itálie. Podle zákulisních zdrojů se dokonce rýsuje Zlatanova spolupráce s českým záložníkem Ladislavem Krejčím.

Bologna se hlásí do fronty zájemců o Ibrahimoviče

Italská Serie A je v plném proudu a má za sebou už jedenáct soutěžních kol. Jeden z klubů, který s dosavadními výkony nemůže být v žádném případě spokojený, je Bologna. Té momentálně náleží třinácté místo v tabulce, čímž se řadí do slabšího průměru. Právě proto se tamní vedení porozhlíží po nových posilách a do hledáčku chorvatského trenéra Siniše Mihajloviče, jenž od léta tohoto roku bojuje s leukémií. Ibrahimovič prý o angažmá v Bologni opravdu stojí, a to zejména kvůli výše zmíněnému koučovi. Tisku to potvrdil sportovní ředitel Walter Sabatini:

„Chce k nám kvůli Sinišovi Mihajlovičovi. Uděláme maximum pro to, aby se tahle šílenost podařila.“

Pokud by jednání dopadla zdárně a sedmatřicetiletý Zlatan Ibrahimovič by do Bologni skutečně zamířil, pravidelně by tak nastupoval po boku českého rodáka Ladislava Krejčího, který je tuzemským fanouškům znám z řady reprezentačních utkání a také časů svého působení v pražské Spartě.

Přestup do známých vod prý není pravděpodobný

Zlatan Ibrahimovič nastupoval během let strávených v prostředí profesionálního fotbalu za velké množství prestižních týmů. Ve svém životopise nosí například Barcelonu, Ajax Amsterdam, Inter Milán, Juventus Turín či AC Milán. Nabízí se tudíž i možnost, že by se mohl vypravit na známou adresu. Ta je však podle představitelů AC Milán spíše nereálná.

Paolo Maldini, legendární italský fotbalista, jenž spojil celou svou kariéru právě s AC Milán, míní, že by Ibrahimovič na takto významný klub dnes neměl. Pro Sky Sports před nedávnem uvedl:

„Ibrahimovičův návrat do Itálie by byl určitě snem mnoha fanoušků i jeho samotného. Ale já osobně si myslím, že někde v duchu se vlastně bojí, že už by nebyl tak dominantní jako dřív. Živě si pamatuji, jak mě trenér Carlo Ancelotti posadil v derby na lavičku a já naprosto zuřil. Tehdy jsem si ale uvědomil, že nedokážu akceptovat sezonu, ve které bych nebyl pravidelně v základu. Nevím, jestli by Ibra něco takového zvládl, jeho ego je přeci jen poměrně astronomické.“

Ať to nakonec dopadne jakkoli, Zlatan Ibrahimovič v MLS končí. V Los Angeles Galaxy mu vypršela smlouva a švédský rodák nesčetněkrát uvedl, že by se rád vrátil na starý kontinent. Na rozhodnutí, kam zamíří, si budeme muset počkat.

Foto: en.as.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství