Zdeněk Ondrášek bojoval s výherními automaty, fotbal mu ale pomohl

i Foto: bigdsoccer.com
                   

Jméno Zdeňka Ondráška se prakticky ze dne na den stalo nejvyhledávanějším slovem se sportovní tématikou u nás. Proč? Útočník hrající v zámořské MLS za klub Dallas FC se vůbec poprvé dostal do reprezentační nominace Jaroslava Šilhavého, což byla podle všeho ta nejlepší možná volba. Nastoupil totiž do nedávného kvalifikačního utkání proti favorizované Anglii a právě díky jeho brance v závěrečných minutách naši fotbalisté odcházeli ze hřiště jako vítězové. Nechybělo přitom mnoho, aby se tento příběh nikdy neodehrál. Ondrášek totiž ještě během svého působení v České republice na fotbal kašlal a věnoval se své druhé největší vášni – výherním automatům.

Zdeněk Ondrášek vzal osud do vlastních rukou

Nyní třicetiletý útočník zámořského Dallasu začínal s fotbalem v mládežnických výběrech západočeského Stříbra, odkud se postupem času probojoval až do Českých Budějovic. Tam během pěti let odehrál celkem 80 soutěžních zápasů a nastřílel 22 branek. Jenže protože se mu naděje na přestup do zahraničí začaly vzdalovat, stejně tak i jeho touha hrát fotbal pomalu, ale jistě, klesala. Začal tedy utrácet velké množství peněz za alkohol a cizí mu nezůstaly ani výherní automaty. Na tréninky docházel nepravidelně a vedení klubu nevědělo, co s ním. Jak sám Ondrášek přiznává, na léta mladické nerozvážnosti by nejraději zapomněl:

„Vůbec jsem se nechoval jako profesionál, byl jsem mladý a nerozvážný. Ani nechci domýšlet, co by se stalo, kdybych neodešel do Norska.“

Právě angažmá v norském Tromsø IL mu změnilo život od základů. Znovu v sobě objevil chuť se zdokonalovat, během hostování nastřílel 14 branek a klub si jej proto stáhl na přestup. Následné tři roky už Ondrášek patřil k největších dříčům norské fotbalové soutěže a stejně tak později v Polsku, kde posílil Wisłu Kraków. Jeho skutečná fotbalová pohádka ovšem začala až v roce 2019, kdy si jej jako jednu z prvních letošních posil vyhlédl americký Dallas FC.

Ondrášek mohl z MLS odejít, on však zůstal

Americká MLS je ve světě poměrně přehlíženou soutěží, což je vzhledem ke kvalitě a výskytu fotbalových hvězd opravdu velká škoda. Ondrášek neměl kvůli rozsáhlému kádru jisté místo v sestavě, dlouho to dokonce vypadalo, že odejde o dům dál:

„Chvíli to vypadalo, že se s Dallasem rozloučím předčasně a vrátím se zpátky na starý kontinent. To se mi ale nechtělo, proto jsem pak trenérovi řekl, že jsem neletěl deset tisíc kilometrů, abych se po čtyřech měsících vracel zpátky tam, odkud jsem přišel. A vyplatilo se to.“

Ondrášek se po skončení letní pauzy stal jedním z hlavních tahounů týmu a střílí jednu branku za druhou. Pověst kanonýra potvrdil i během svého vůbec prvního vystoupení v národních barvách, kdy v 85. minutě potopil zatím stoprocentní Anglii a oživil tak české naděje na postup do základní fáze Mistrovství Evropy. To všechno zní jako dobrý námět pro hollywoodský film, co říkáte?

Foto: bigdsoccer.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?