Zákaz fotbalu a hokeje na Slovensku! Nesprávné, nelogické, diskriminační, stěžují si svazy

                   

Konec sportovních utkání. Překvapivě tvrdé pravidla čekají Slovensko od prvního říjnového dne, kdy vejde v platnost opatření, které zakazuje jakékoliv hromadné akce. V praxi to znamená přerušení fotbalové Fortuna ligy, odstartovat nemůže ani hokejová Tipos liga. Opatření se dotkne i zápasu baráže o EURO 2020, které čeká slovenský národní tým v domácím prostředí 8. října. 

„Mrzí nás tyto omezení hromadných akcí, ale situace je mimořádně vážná,“ řekl na včerejší tiskové premiér Igor Matovič. Ten chce se zástupci sportovní obce jednat o náhradách. „Ruku v ruce s těmito omezeními jdou i kompenzace. Poprosil jsem pana ministra, aby začalo jednání se sportovci o kompenzaci výpadků jejich tržeb tak, aby nám sport nebo kultura nezahynuly,“ řekl.

Nestojíme o prvenství, zní ze svazu

Vyjímku z omezení by mohly dostat akce, při kterých dokáže organizátor zajistit negativní testy všech účastníků, ty však nesmí být starší než 12 hodin. Návrh však stále leží na stole.

i(zdroj: fortunaliga.sk)

Proti plošnému zákazu se ohradily dvě největší fotbalové federace v zemi Slovenský futbalový svaz a Únie ligových klubů. „V žádné krajině Evropské unie, stejně jako v dalších evropských krajinách, v současnosti nejsou rozhodnutím státních orgánů zakázané fotbalové soutěže – ani v těch, kde je epidemiologická situace horší než na Slovensku. Nestojíme o takové prvenství,“ stojí ve společné tiskové zprávě.

Svazy se brání, že byly státním orgánům maximálně nápomocny a je absolutně minimalizovaná možnost šíření nákazy. „Do dnešního dne nám není znám žádný případ, kdy by ohniskem nákazy byl fotbalový zápas. SFZ zabezpečujě testování v široké míře právě z důvodu, aby se podařilo infikované sportovce zachytit a zabezpečit striktní postup karanténního tréninkového procesu,“ uvádí.

iIlustrační foto. Martin Škrtel v dresu slovenského národnho týmu. (zdroj: twitter.com/waynfo.com)

Zákaz fotalových utkání by podle svazu měl mít zničující dopad na víc než stotisícovou členskou základnu SFZ a zejména na téměř čtrnáct tisíc lidí, kteří jsou ve fotbale zaměstnáni. Problémy by mohl mít i slovenský hokej. „Jestli teď napříjde pomocná ruka ze strany vlády, sport, který nám dlouhé roky dělal ve světě dobré jméno může padout,“ stojí ve zprávě Slovenského svazu ledního hokeje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!