Zádrhel pro slavné fotbalové soutěže, další hráči jsou nakažení

i Zdroj fotografie: bleacherreport.com
                   

Pandemie nového koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 na několik měsíců zcela ochromila dění ve světě a sportovní soutěže jí padly za oběť mezi prvními. V poslední době se však alespoň populární fotbal začíná postupně vracet zpátky na scénu. Bundesliga se restartu chopila jako první, po ní následovala nejvyšší česká fotbalová liga. Další má na řadu přijít Premier League a Serie A, jenže v těchto dvou případech to zřejmě nebude tak jednoduché. Testy ve Velké Británii odhalily další čtyři hráče pozitivní na přítomnost koronaviru v těle, italskému klubu Bologna zas zcela reálně hrozí karanténa.

Premier League nechce testování podcenit

Nejvyšší anglická fotbalová soutěž se má v průběhu června oficiálně vrátit na scénu, byť se někteří hráči a trenéři do práce příliš neženou. Hlasitými kritiky celé koncepce se v posledních týdnech stali především Danny Rose, Troy Deeney a N’Golo Kanté. Vedení Premier League si ale jde tvrdě za svým a po dohodě s tamní vládou dovolilo jednotlivým týmům trénovat v menších skupinkách.

Všichni cítí, že restart už se blíží. Plány může narušit snad jen zvýšený počet objevených případů nákazy v rámci rozsáhlého testování, které aktuálně probíhá. A třetí vlna testů bohužel objevila další čtyři nemocné fotbalisty, kteří navíc pocházejí ze tří různých týmů. Jak velký problém to představuje? Možná takový, že termín očekávaného návratu se raději odloží.

Itálie možná pošle celý fotbalový tým do izolace

Ani na území Itálie, kde se ztráty na životech vinou nákazy koronavirem pohybovaly v řádech desetitisíců, se obnovení fotbalového ročníku nechtějí vzdát. Serie A by se podle zveřejněného harmonogramu měla spustit už 13. června, kluby už stejně jako v Anglii začaly s trénováním v menších skupinkách. Značné zpomalení z hlediska rozvolňování bezpečnostních opatření však může způsobit podezření (zatím) na pozitivní případ uvnitř klubu Bologna FC 1909. Pokud se obavy potvrdí, celý tým bude muset do karantény a pravděpodobně by tak nestihl restart ligy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen