Z českého tria ve West Hamu bude duo. Reprezentanta chce špičkový klub z Bundesligy

Po sezóně, kterou Alex Král ve West Hamu proseděl na lavičce, řeší reprezentant svou budoucnost. Proti Španělsku předvedl výtečný výkon. Zájem o něj hlásí kluby z Německa a Turecka.

i Zdroj fotografie: West Ham United
                   

Čtyřiadvacetiletý Král před třemi roky přestoupil ze Slavie do Spartaku Moskva za 12 milionů eur a dvě sezóny pravidelně nastupoval v ruské lize. Na konci srpna loňského roku odcházel s nadšením na hostování do West Hamu. Jenže euforii brzy vystřídala studená sprcha. David Moyes Královi dopřál za devět měsíců v Premier League jedinou minutu. V pohárech také dostal minimum šancí.

V klubu Král nehrál, v repre ano

I když košický rodák vlastně jen trénoval, dostal pozvánku do reprezentace. „Vytížení Alexe Krále ve West Hamu nebylo v uplynulé sezoně takové, jaké bychom si my i on představovali. Ale víme, že tréninku dával o to víc. Navíc každý den trénoval s hráči, kteří skončili na sedmém místě nejkvalitnější ligy světa,“ vysvětlil Jaroslav Šilhavý pozvánku pro Krále.

iZdroj fotografie: Reuters

Do utkání ve Španělsku naskočil po půlhodině místo zraněného Sadílka a předvedl velmi dobrý výkon. Nyní bude Alex Král řešit svou budoucnost. Stále je hráčem Spartaku Moskva, kde má smlouvu až do konce června 2024. Podle SkySport se o defenzivního záložníka zajímá Lipsko. Roli v tom nepochybně hraje trenér Domenico Tedesco, který Krále dva roky vedl ve Spartaku. Dobře tak ví, co český hráč dokáže.

Tedesco Krále zná ze Spartaku

Lipsko hledá fyzicky silnou a atleticky vybavenou šestku s vysokou kvalitou přihrávek. Vítěze německého poháru s velkou pravděpodobností opustí Konrad Laimer, kterého vábí Bayern. Rakouský reprezentant připustil změnu dresu. „Je dost možné, že příští sezónu nebudu hrát v Lipsku,“ cituje Laimera Focus. Bayern nyní vyčkává, protože výstupní klauzule hráče (35 milionů eur) je platná jen do 30. června.

iZdroj fotografie: Creative commons / Tadeáš Bednarz / CC BY-SA 4.0

Lipsko několikrát nabídlo Laimerovi prodloužení smlouvy, defenzivní záložník ale zatím všechny odmítl. Je tak velmi pravděpodobné, že se začátkem července naberou jednání o přestupu na intenzitě. Server TheHardTackle přinesl zprávu, že se na Laimera zaměřuje i Chelsea. Ale zpět ke Královi: Kromě Lipska o něj stojí i Fenerbahce a v průběhu jara byl český záložník spojován s francouzským Montpellierem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články