Vladimír Šmicer se obul do sparťanských fanoušků

i Foto: express.co.uk

Sparta Praha odehrála jedno z posledních kol podzimní části Fortuna ligy na domácí půdě proti Dynamu České Budějovice. Nováček letenské favority poměrně zaskočil a hned třikrát se v zápase dostal do vedení. Pražanům se však pokaždé podařilo srovnat stav a ke konci svou aktivitou dokonce mohli zvrátit vývoj utkání ve svůj prospěch. V důležité fázi ovšem (opět) zklamal sparťanský kotel, který vhozením světlice přerušil slibně rozjeté akce. Ačkoli se sami fotbalisté bránili jakýmkoli negativním emocím, Vladimír Šmicer si ve svém vyjádření nebral servítky.

Libor Kozák s kritikou hodně šetřil

Utkání mezi Spartou Praha a nováčkem soutěže z Českých Budějovic je další černou kaňkou na vrub letenským fanouškům. Co se vlastně stalo? Začněme od začátku. Budějovice přijely na Letnou v dobrém rozmaru a to se samozřejmě projevilo na výkonech hráčů. Ti totiž dokázali už v sedmé minutě utkání vstřelit první branku. Sparta na ni nalezla odpověď až ve druhé polovině, nicméně se z nerozhodného stavu neradovala příliš dlouho.

Hra se přelévala ze strany na stranu a stejně tak skóre. Jihočeši se dostali třikrát do vedení a třikrát o něj také přišli. Za stavu 3:3 se Sparťané vrhli do zběsilého útoku, jenže to nepočítali, že jim stopku vystaví vlastní fanoušci. Kotel domácích vhodil na hřiště světlici, kvůli níž se zápas přerušil na několik minut. Moderátor O2 Sport následně zpovídal Libora Kozáka a ptal se, jestli právě tento moment zbrzdil jejich snažení a zda je kvůli tomu naštvaný. Kozák odpověděl vcelku chlácholivě:

„Naštvaný? Vlastně ani nejsem. Fanoušci zřejmě nepočítali, že tam ten oblak zůstane pět minut. V zápase bylo víc nucených přestávek. Samozřejmě nás to trošku zbrzdilo, ale nemůžeme říct, že bychom dali v té situaci gól. Chyby, proč to takhle skončilo, byly úplně jinde.“

Vladimír Šmicer se Kozáka zastal a sám kritikou nešetřil

Hostem televizního studia O2 Sport byl pro zápas mezi Spartou a Českými Budějovice Vladimír Šmicer, který je pověstný tím, že věci nazývá pravými jmény. Jinak tomu nebylo ani v případě letenských fanoušků:

„On to Libor Kozák říct nemůže, protože jsou to sparťanští fanoušci, ale já to řeknu bez bázně. Samozřejmě, že je to poškodilo. Když srovnáte a cítíte, že soupeř je dole, tak místo abyste hrál dál, je přerušení. To vás poškodí.“

Asi každý fanoušek nebo jen člověk, který zápas sledoval, může s jistotou říci, že slova Vladimíra Šmicera se zakládají na pravdě. Bohužel je ale potřeba, aby si to uvědomili úplně jiní lidé, kterým to ale zřejmě stále nedochází. Fandění na českých stadionech letos prochází četnými zkouškami a na konci podzimu musíme se skloněnou hlavou konstatovat, že neuspělo. Snad bude jaro podstatně lepší.