Viktorie Plzeň připravuje dva odchody. Kapitán Slavie Bořil by mohl zamířit do zahraničí

Plzeňskou Viktorii v nadcházejících dnech čekají hned dva odchody. Štruncovy sady by měl opustit jak pětadvacetiletý křídelník Adriel Ba Loua, tak třiadvacetiletý záložník Michal Hlavatý. S odchody však musí počítat i pražská Slavia, o jejího kapitána je zájem v řecké lize.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Třiadvacetiletý Michal Hlavatý přitom v uplynulém ročníku na hostování zářil. Dlouhodobě jej chválil trenér tehdejšího nováčka z Pardubic Jiří Krejčí a středopolař, který výrazně pomohl k postupu do nejvyšší soutěže, chválu splácel výkony. Po návratu do svého kmenového klubu však jakoby na jeho schopnosti kouč Michal Bílek zapomněl. Mládežnický reprezentant pod ním odehrál v lize pouhé čtyři minuty a schyluje se k jeho odchodu.

Podle informací iSport.cz však v současné době není jeho návrat do Pardubic na stole. Nejhlasitějším zájemcem o jeho služby je Slovan Liberec, který potřebuje doplnit kádr a již jedná s Hlavatého agentem Pavlem Paskou. O odchovance příbramského fotbalu se zajímá i českobudějovické Dynamo, které již v létě z Plzně získalo formou hostování také Ondřeje Mihálika.

iZdroj fotografie: Reuters

Štruncovy sady nadobro opustí záložník z Pobřeží Slonoviny Adriel Ba Loua. Pětadvacetiletý křídelník nebyl spokojený se svou rolí v týmu, pod trenérem Michalem Bílkem totiž nastupoval jen jako žolík na závěrečné minuty. Druhý nejproduktivnější hráč Viktorie uplynulého ročníku proto podepsal čtyřletou smlouvu v polském Lechu Poznaň, který za něj byl ochoten zaplatit téměř 1,5 milionů eur (38 milionů korun).

Hráč projevil zájem odejít do zahraničí a přišla i konkrétní zajímavá nabídka, kterou jsme se rozhodli akceptovat,“ uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek pro klubový web. Jeho přestup však bude realizován až po odvetě závěrečného předkola Evropské konferenční ligy, ve kterém Plzeň čeká CSKA Sofia. 

Věřím, že nám Adriel pomůže a přispěje ke splnění cíle, kterým je jednoznačně postup do základní skupiny Evropské konferenční ligy. To by bylo pro všechny strany to nejlepší rozloučení,“ dodal.

iZdroj fotografie: Reuters

S odchody musí počítat i pražské Slavia. Jak jsme již dříve informovali na spadnutí je přestup nizozemského útočníka Micka Van Burena do slovenského Slovanu Bratislava, naopak do řeckého PAOKu Soluň by mohl zamířit chorvatský střelec Petar Musa. Druhý celek uplynulého ročníku řecké nejvyšší soutěže však má zájem i o další hráče sešívaných.

Podle informací serveru iSport.cz má PAOK zájem i o třicetiletého kapitána Slavie Jana Bořila, který v letošním ročníku ještě k soutěžnímu utkání nenastoupil. Reprezentační obránce má podle serveru Transfermarkt hodnotu okolo 2,5 milionů eur (65 milionů korun), je však otazníkem v jak pokročilém stádiu samotný přestup je. Loni v létě usiloval o Bořilovy služby řecký AEK Athény, ale neuspěl.

zdroj: transfermarkt.com, fcviktoria.cz, isport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů