Viktoria Plzeň přišla o 75 milionů korun. Nejhorší facka, prohlásil po vypadnutí z Evropy kapitán Pernica

Plzeňské Viktorii nepomohl ani dvoubrankový náskok z domácího prostředí a v předkole Evropské konferenční ligy končí. Svěřenci Michala Bílka odvetu proti bulharskému CSKA Sofia nezvládli a v prodloužení inkasovali na konečných 3:0.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Viktoriáni ve Štruncových sadech jasně ovládli první utkání, přesto na horké bulharské půdě brzy inkasovali. V 6. minutě našel Thibaut Vion přesnou přihrávkou Grahama Careyho, který technickou střelou do levého roku překonal Aleše Hrušku. Západočeši mohli po dvaceti minutách vyrovnat, ránu Jhona Mosquery však dokázal domácí brankář vytěsnit mezi tři tyče.

Plzeň ve druhé půli doplácela zejména na nepřesnosti, čehož mohl v 55. minutě využít Yanic Wildschut. Jeho střela však neměla gólové parametry. Přesto se domácí mohli již v 63. minutě radovat. Georgi Yomov po individuální akci pohotově zakončil, štřelu nešťastně tečovala domácí obrana a CSKA vymazalo úvodní porážku. Svěřenci Michala Bílka se nedokázali po studené sprše zotavit a útočili opět domácí.

iZdroj fotografie: Reuters

Sedm minut před koncem základní hrací doby si naskočil na nadýchaný centr Jordy Caicedo, jeho teč však jen těsně minula Hruškovu branku. I v prodloužení však bylo aktivnější domácí CSKA, přesto od 111. minuty dohrávalo jen v deseti. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Jordy Caicedo. Ani to však bulharský celek nezastavilo. Ve 119. minutě se hlavou prosadil Jurgen Mattheij a stanovil tak konečný výsledek utkání.

Plzeňská Viktoria tak příjde nejen o prestižní účast v evropských pohárech, ale i o finanční bonus ve výši 75 milionů korun. „Jsme všichni zklamaní, hráči, trenéři, vedení klubu, to je pochopitelné. Vedli jsme po prvním zápase 2:0, měli to dobře rozehrané. Dneska jsme prohráli a nevyšlo to. Jaký dopad to bude mít na klub, to není otázka na mě, nevím,” prohlásil po utkání kouč Michal Bílek. „Všichni jsme si přáli, aby to dopadlo úspěšně. A teď jsme pochopitelně všichni zklamaní, víc k tomu nelze říct,” dodal.

Třetí vyřazení z evropských pohárů po sobě musel zkousnout i kapitán Luděk Pernica. „Je to hrozně špatně, těžko se mi hledají slova,” prohlásil. „V prodloužení nás za všechno potrestali, i když hráli o jednoho hráče méně. Co k tomu víc dodat? Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Dnes je to pro nás ta nejhorší facka v nejdůležitějších zápase sezony,“ prohlásil jednatřicetiletý obránce.

Plzeň se tak může soustředit na tažení domácí soutěží, ve které je stále stoprocentní. Sveřenci Michala Bílka si mohou spravit chuť již v nedělním utkání na hřišti nováčka z Hradce Králové.

zdroj: fcviktoria.cz