Viktoria Plzeň porazila Slovácko a přiblížila se pohárům. Komu věnoval Kalvach gólovou oslavu?

i Zdroj fotografie: Reuters

Plzeňská Viktoria se po nepovedeném úvodu sezóny blíží k úspěšnému závěru. Západočeši pod taktovkou Adriána Guly porazili Slovácko 2:1 a na čtvrtou příčku ztrácejí jen dva body. Navíc o zápas méně než právě čtvrtý celek z Uherského Hradiště.

„Je to cenné vítězství. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, hráli jsme rychle a kvalitně v přechodu do útoku. Kluci solidně načetli soupeře a naše pokyny přenesli do zápasu, což je super. V druhé části šli chlapci za vítězstvím. Vzadu to dobře ustáli, dali rozdílový gól, a proto jim gratuluji,“ prohlásil po utkání pro klubový web kouč Plzně Adrián Gula.

iZdroj fotografie: Reuters

Jeho svěřenci vstoupili do utkání lépe, již ve 14. minutě přesným projektilem otevřel skóre Adrien Ba Loua. Slovácko však v nastavení prvního poločasu dokázalo vyrovnat, když centr Lukáše Sadílka proměnil v efektní hlavičku Jan Kalabiška. Viktoriáni přesto dokázali Slovácko zdolat, v 73. minutě se po tlaku objevil míč před Lukášem Kalvachem, který se ve vápně nemýlil.

„Pro nás je to hodně důležité vítězství. Dotáhli jsme se na Slovácko na dva body, máme zápas k dobru. Věřím, že ty pohárové příčky v lize vybojujeme,“ prohlásil po utkání Kalvach, který do západočeské metropole přestoupil v zimě ze Sigmy Olomouc. Ten zároveň po své brance předvedl netradiční oslavu, kdy mimo polibky přidal i znázornění těhotenského bříška.

Zdroj fotografie: Reuters

Za dva měsíce máme termín. Původně jsem si měl vzít balon pod dres, ale v euforii jsem běžel k rohovému praporku, tak jsem jí alespoň poslal pusu,“ dodal pro fcviktoria.cz. „Měl sem velkou radost. Do střelby se snažím tlačit často, je to potřeba. Jsem rád, že to tam propadlo, navíc šlo o moji pozici při rohu,“ míní. Podle Adriána Guly může být důležité vítězství správným hnacím motorem v boji o pohárové příčky.

Potřebujeme každý výsledek, ale tohle je výhra s přímým konkurentem, která nám dodá velkou energii na to, abychom pokorně a svědomitě pracovali dál,“ uvedl pro klubový web. Viktoriány však čeká v dalším kole pražská Slavia, která v sezóně ještě neprohrála.