Anglický Liverpool hlásí další nečekanou ztrátu. Po porážce s Nottinghamem Forest padl také proti Leedsu a na první příčku ztrácí již třináct bodů.

i Zdroj fotografie: Liverpool FC

Svěřenci Jurgena Kloppa chtěli napravit své zaváhání z minulého týdne, kdy padli na půdě Nottinghamu Forest a Leeds měl být ideálním soupeřem. Mužstvo ze severu Anglie nasbíralo v posledních osmi utkáních jen dva body a postupně se propadalo až na sestupové příčky. Jenže právě hosté šli na Anfield Road již ve čtvrté minutě do vedení, když využil zaváhání domácí defenzivy Rodrigo a otevřel skóre.

Vedení Leedsu však netrvalo dlouho a po deseti minutách se prosadil po typické kombinační akci Mohamed Salah. Vedení mohl vrátit hostům Jack Harrison, ale jeho ránu vytěsnil Alisson mimo tři tyče. Domácí se probudili až po přestávce a v posledních dvaceti minutách si vytvořili hned tři tutové šance. Rány Darwina Núněze ani Andyho Robertsona ale radost domácím příznivcům neudělaly, naopak z ojedinělého protiútoku se prosadil v 89. minutě Crysencio Summerville.

iZdroj fotografie: Liverpool FC

Leeds tak dokázal po dvou měsících zvítězit, z Anfield Road si veze výsledek 2:1 a v tabulce se posunul na patnáctou příčku. Naopak trápení aktuálně devátých Reds pokračuje a svěřenci trenéra Kloppa ztratili body již poosmé v aktuálním ročníku. „Rozhodně je to neúspěch,“ komentoval zápas pro Sky Sports německý kouč po utkání. „Inkasovali jsme šílený gól. Pak jsme dokázali vyrovnat, ale z nějakého důvodu nám to nevrátilo jistotu a měli jsme problémy,“ tuší.

Klopp: Nedokážeme zápasy kontrolovat

Nekontrolovali jsme hru, což je proti takovému týmu těžké. Zbavovali jsme se brzo míčů, ale dostávali jsme se i do šancí. Problém je v tom, že nedokážeme kontrolovat utkání,“ dodal Klopp podle něhož může být problém v náročném programu. „Při tom množství zápasů, které máme, jsou možná někteří hráči trochu přetažení. Ale pokud nebudeme dohrávat situace, které jsou v zápase, nemůžeme zvítězit,“ uvedl.

Musíme řešit problémy prací. Naše kvalita se nevytratila, ale je těžké ji v tuto chvíli přenášet do zápasů. Jsou to situace, kterým musíme čelit. Akceptujeme to a bojujeme s tím,“ řekl a jedním dechem dodal, že svou roli má také marodka. „Od prvního dne máme problémy se zraněními. Někteří hráči hrají příliš často, jiní se musí vrátit brzo po zranění a hrají moc brzy. Program je náročný a zápasů přibývá,“ kroutí hlavou.

Liverpool přesto musí ještě před světovým šampionátem ukázat svou herní kvalitu naplno. V Lize mistrů jej čeká utkání proti Neapoli, v Premier League posléze vyzve Tottenham a Souhtampton. Ve vloženém středečním utkání navíc bude muset bojovat také o postup do další fáze ligového poháru proti Derby.

Je Liverpool stále adeptem na mistrovský titul?