Ostravský Baník zakončí podzimní část sezóny vítězstvím. V domácím prostředí vyzrál na pražské Bohemians hned čtyřikrát a pokračuje ve zlepšených výkonech pod trenérem Pavlem Hapalem.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Probuzení Slezané, kteří v minulém kole trápili pražskou Slavii, byli od úvodních minut aktivnější a zásluhou jim byl pokutový kop. Centr Srdjana Plavšiće zkrotil hostující obránce Martin Dostál rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Tu v 9. minutě proměnil Daniel Tetour. Klokani se snažili dostávat do šancí, skórovali však opět domácí. Po individuální akci se z úhlu chladnokrevně prosadil Plavšić a ve 35. minutě navýšil vedení.

Bohemians vykřesali naději na body až ve druhé půli. V 63. minutě se milimetrovou exekucí přímého kopu zaskvěl Jan Kovařík a snížil. Poslední slovo měl přesto Baník, konkrétně jeho kanonýr Ladislav Almási. Slovenský střelec nejprve v 73. minutě využil nabídku Plavšiće, o sedm minut později rovněž neváhal a po zaváhání hostující obrany a zakončil na konečných 4:1. Ostrava si tak pod trenérem Pavlem Hapalem připsala třetí vítězství, naopak Bohemians pokračují ve ztrátách.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Výhra je vysoká, ale nerodila se vůbec jednoduše,“ přiznal na tiskové konferenci po utkání trenér Baníku Hapal. „Musím ale pochválit hráče za vstup do utkání. Ten byl velice dobrý, i když tam byly situace, které jsme mohli líp dohrát. Ale dali jsme v první půli dva góly. Hráče jsme upozorňovali, že není nic rozhodnuto, a začátek druhé půle nám nevyšel,“ doplňuje s tím, že jeho svěřenci byli příliš pasivní a přišel trest.

Hapal: Musíme na sobě pracovat

Trošku to s námi zatřepalo. Ale třetí gól ten zápas rozhodl. Celkově z toho mám dobrý dojem. V některých situacích jsme ale pořád křehcí, tam na sobě musíme zapracovat,“ dodává lodivod Baníku, který má před sebou zimní přestávku. Na tu se těší také kouč Bohemians Roman Veselý, podle něhož rozhodl zejména nadprůměrný výkon ze strany Srdjana Plavšiće.

Věděli jsme, že domácí mají výborné brejky, a chtěli jsme je nějak eliminovat. Při hře do plných mi přišlo, že máme trochu navrch, domácí ale byli efektivnější. Plavšič dnes odehrál opravdu výborný zápas. Je těžké ho bránit, když už dostane míč. Byly tam chyby v postavení, měli jsme tam široké hřiště,“ smutnil Veselý.

Dokáže Baník pod Hapalem nadále stoupat tabulkou?