Velký návrat. Miliardový Coutinho odchází z Barcelony, vrací se do Premier League

Brazilský reprezentant Philippe Coutinho se vrací po čtyřech letech z Barcelony do anglické Premier League.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

142 milionů liber, tedy zhruba 4 miliardy korun. Tolik za brazilského záložníka Philippe Coutinha zaplatila před čtyřmi lety katalánská Barcelona za tehdejší hvězdu Liverpoolu. Brazilský reprezentant však nikdy nenaplnil očekávání spojená s vysokou cenovkou a na Camp Nou spíše paběrkoval. Třetí nejdražší fotbalista historie se nyní vrací do anglické Premier League, kde se opět setká se svým bývalým spoluhráčem Stevenem Gerrardem.

Právě jednačtyřicetiletý kouč, vedle kterého Coutinho působil na Anfield Road, je hlavním důvodem jeho návratu na ostrovy. Gerrard totiž od listopadu loňského roku vede Aston Villu, aktuálně třináctý celek ligové tabulky, kde bude Brazilec na jaře hostovat. Podle informací renomovaného sportovního novináře Fabrizia Romana je navíc ve smlouvě i možná opce na trvalý přestup za zhruba 33 milionů liber, tedy zhruba miliardu korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přestup navíc vypomůže i současné situaci Barcelony, která stále bojuje s finančními problémy. Aston Villa totiž bude na jaře platit 65% Coutinhova astronomického platu, což znamená, že samotné hostování uvolní Kataláncům značné finance. Ty budou na Camp Nou použity ke schválení registrace příchodu jednadvacetiletého španělského útočníka Ferrana Torrese z Manchesteru City.

Náhrada za Grealishe?

Přes šedesát startů za Brazílii, dva ligové tituly s Barcelonou, dva zisky španělského ligového poháru. V dresu Liverpoolu byl neskutečný. Když půjdete na jeho stránku na Wikipedii uvidíte, že je to hráč s vítěznou mentalitou,“ prohlásil na jeho adresu před několika dny Gerrard. „Chápu, proč o něm fanoušci napříč zemí mluví. Nedostanete přezdívku Kouzelník, pokud nejste výjimečný fotbalista. Mám pro něj velký respekt,“ dodal současný kouč Aston Villy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Informace serveru Sky Sports zároveň upozorňují, že Coutinho by mohl dokonale zaplnit roli kreativního záložníka, která v současném kádru chybí. Tuto roli zastával v loňském ročníku anglický reprezentant Jack Grealish, ten však v létě zamířil do Manchesteru City za zhruba 100 milionů liber, tedy okolo tří miliard korun. Právě Coutinho by tak mohl být pomyslným želízkem v ohni klubu bojujícího o předních deset míst tabulky.

Zdroj: Sky Sports, Aston Villa

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články