Velká čistka v Baníku. Trenér Vrba nemá zájem o pokračování spolupráce se čtyřmi hráči

Ostravský Baník ještě před startem přípravy na nový ročník opouští čtveřice hráčů. Nového trenéra slezského celku Pavla Vrbu tak čeká značné letní posilování kádru.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Útok na evropské poháry z pohledu ostravského Baníku nevyšel, špatné výkony navíc stály místo trenéra Ondřeje Smetanu. Otevřít slezskému klubu vstup do mezinárodních soutěží se pokusí nový kouč Pavel Vrba, který mužstvo převzal před několika dny. „Moc bych si přál, aby se nemuselo na úspěchy z historie jen vzpomínat. Ale abychom si mohli užívat toho, co se zrovna v Baníku děje,“ prohlásil na stránkách klubu po svém příchodu bývalý kouč Sparty nebo Plzně.

Je tak zřejmé, že Baník bude chtít v létě výrazně posilovat. Sám Vrba prozradil, že o možných nových tvářích v kádru již debatuje se sportovním ředitelem Aloisem Grussmannem. „Samozřejmě se o tom bavíme. Ale v tuto chvíli je to hodně otevřené a já chci především v první fázi mužstvo poznat,“ doplnil s tím, že chce stavět na mladých talentech a spolupráci s juniorskými mužstvy.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Spousta mladých kluků dříve dostávala příležitost v A-mužstvu a v tom chci pokračovat. Na druhou stranu ale nebudu tvrdit, že když budeme cítit, že někde máme problémy, že je nebudeme chtít řešit příchodem hotového hráče,“ uvedl Vrba, který nyní má na příchody výraznější prostor. Klub totiž opustila hned čtveřice hráčů, která v Ostravě působila formou hostování s možnou opcí. Tu však Baník na žádného z nich neuplatnil.

Odchází Ekpai či Falta

Do pražské Slavie se tak vrací šestadvacetiletý útočník Ubong Ekpai, který v modrobílém dresu nastoupil jen ke 365 minutám. Pouhé čtyři utkání pak za Baník odehrál mladý záložník Dominik Janošek, který se vrací do mistrovské Viktorie Plzeň. Spolu s ním míří do západočeské metropole také Šimon Falta. V Ostravě nebude pokračovat ani běloruský křídelník Arťom Koncevoj, který se vrací do rodné vlasti.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

V případě posledního jmenovaného hráče navíc hrála roli také válka na Ukrajině, která způsobuje administrativní potíže v jeho angažování. „Momentální legislativa neumožňuje ani uvažovat o tom, že by tu zůstal. Vrátil se tedy do Běloruska,“ prozradil pro klubový web Grussmann, který všem hráčům poděkoval. „Při skládání kádru na novou sezonu s nimi nepočítáme. Děkujeme jim za spolupráci v uplynulých měsících a přejeme hodně zdaru v další kariéře,“ dodal.

Baník stojí o Takácse

Naopak pokračují jednání o získání pětadvacetiletého Ladislava Takácse v moravskoslezské metropoli. „Se Slavií jednáme,“ dodal Grussmann na adresu bývalého hráče Teplic, Mladé Boleslavi nebo Sokolova.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení