V brněnských Lužánkách se chystá přátelské utkání pro 20 tisíc diváků!

i Foto: cs.wikipedia.org
                   

Polorozpadlý stadion Za Lužánkami v Brně je v poslední době neustále středem pozornosti. Nejen, že se tam uskutečnila rozlučka legendárního českého fotbalisty Petra Švancary a aktuálně se stal domovem tuzemských filmařů, kteří hodlají divákům dokonale přiblížit atmosféru v dobách slavného běžce Emila Zátopka, dokonce už se nyní plánují i další akce jako například přátelské utkání mezi Brnem a Olomoucí. To však není jedinou překvapivou informací. Organizátoři totiž věří, že cestu na stadion si v onen všední den najde až dvacet tisíc diváků! Je něco takového vůbec reálné? Pokud ano, tak právě v Lužánkách.

Do Lužánek se sjede plejáda velkých fotbalových osobností

Dne 10. října 2019 od 18 hodin se má na stadionu Za Lužánkami uskutečnit akce nazvaná Bitva na Moravském poli. Účastnit se jí mají dva významné moravské kluby – Zbrojovka Brno a Sigma Olomouc. Nepůjde však o jen tak ledajaké utkání. V sestavách jednotlivých celků se totiž objeví všechny významné osobnosti, které z daných míst pocházejí.

Diváci se tak mohou těšit například na Milana Pacandu, Pavla Zavadila, Josefa Hrona, Jana Poláka, Libora Soldána, Marcela Cupáka, Ondřeje Vaňka či Petra Švancaru. Úžasné vidět takové hvězdy pohromadě, že ano? A to jsme zatím zmínili pouze legendy Brna. Za Olomouc by se měli podle všeho objevit hráči jako Radoslav Látal, Martin Vaniak, Josef Mucha, Michal Kovář, Oldřich Machala nebo také Martin Kotůlek. Na trenérských seslích usednou na jedné straně Karol Dobiaš a na straně druhé Petr Uličný.

Plány organizátorů jsou skutečně nesmělé

Rozlučka Petra Švancary, která se uskutečnila právě na stadionu Za Lužánkami, přilákala před pěti lety opravdu velké množství diváků. Dá se říci, že kapacitní podmínky jen tak tak stačily. Bitva na Moravském poli si klade za cíl tento úspěch ještě výrazněji překonat a prý se dopředu počítá s dvaceti tisíci diváky! To je ještě o 500 fanoušků více, než kolik stačí na zaplnění celého pražského Edenu. Obrovské číslo, které je ovšem podle organizátorů reálné, i když je akce naplánovaná na všední den:

„Lužánky jsou brněnským fenoménem, mají své kouzlo. Navíc se tam hraje jen jednou za pět let. Právě proto si myslíme, že jsme schopní překonat dvacetitisícovou kapacitu. Přijede navíc i velice zajímavý soupeř, což věci ještě pomůže.“

Případní zájemci mohou již v brzké době začít pokukovat po lístcích, které podle předpokladů vyjdou na 150 Kč.

Přátelské utkání ano, liga z bezpečnostních důvodů nikoli

Jak už bylo zmíněno, Lužánky mají skutečně své kouzlo. Rodáci z Brna pro ně mají opravdu zvláštní slabost a mnoho z nich dokonce usilovalo o to, aby se alespoň některé zápasy Zbrojovky hrály právě tam. Český fotbalový svaz to ale z důvodu bezpečnosti nepovolil, tedy alespoň prozatím. Svatostánek nicméně v posledních letech prochází revitalizací a pokud se bude pokračovat stejným tempem i nadále, kdo ví, zda brzy nebude Za Lužánkami opět rušno. To by si samozřejmě přál i Petr Švancara, který se nad současným stavem stadionu rozplývá:

„Hřiště je krásně nachystané, i tribuny. Dokonce jsme mysleli i na reflektory, kterých jsme po obvodu nachystali celkem šest. Všechny budou čnít v osmimetrové výšce.“

Foto: cs.wikipedia.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články