Trpišovský promluvil o šancích národního týmu na EURO i volnu pro reprezentanty z řad Slavie

                   

Náročná sešívaných se pomalu chýlí ke konci, pro řadu opor kádru kouče Jindřicha Trpišovského však zdaleka nekončí. Řada hráčů pražské Slavie patří i k oporám reprezentace a tak je hned po konci soutěžního ročníku čeká účast na evropském šampionátu.

Bez volna na Skoty, Angličany a Chorvaty. Opory národního týmu, hrající za pražskou Slavii čeká v závěru letošní sezóny náročný program. Sešívaní již sice získali mistrovský titul, stále však bojují v domácím poháru a rovněž se snaží o prodloužení nejdelší šňůry bez porážky české ligy. Po konci domácí soutěže je navíc čeká hned reprezentační kemp, po kterém se definitivně rozhodne o nominaci na evropský šampionát.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj: Reuters

Pro Jana Bořila, Lukáše Provoda nebo Lukáše Masopusta to však může znamenat doslova smrtící program. I proto kouč Slavie Jindřich Trpišovský zvažuje varianty, jak svým svěřencům dopřát alespoň chvíle volna. „Proběhlo to, samozřejmě musíme brát v potaz, že reprezentace hned den po skončení ligy odjíždí na kemp a hned potom na EURO a nevíme kam a jak daleko ten tým dojde, já věřím, že daleko,“ prohlásil o šancích národního týmu pro podcast Angličan.

„Samozřejmě pak, až se vrátí tak budeme už v letní přípravě. U některých jedinců, abych zmínil třeba Honzu Bořila, ten neměl vlastně delší volno ať je léto nebo zima, a to kvantum je obrovské, takže samozřejmě jsme se o tom bavili, ale to je otázka těch sportovních cílů. Doteď jsme hráli o titul, stále jsme ve hře o pohár a snažíme se udržet neporazitelnost, takže si myslím, že to budeme řešit poté bezprostředně,“ dodal v podcastu Seznam zpráv.

Jak prozradil, variantou je i odpočinek opor mužstva ještě v době, kdy nebude tuzemská nejvyšší soutěž dohrána. „Zvažujeme dát některým hráčům i krátkodobé volno, pět nebo šest, sedm dní a poté by se k nám připojili až na konci aktuální sezóny. Takže variant je tam více, bavíme se o tom, protože víme, že někteří hráči mají skutečně náročný program a budou jej mít náročný i samozřejmě v podzimní části, která bude navazovat na EURO,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!