Dočkalova červená? Trenér Trpišovský nás poslal ho vyprovokovat, vzpomíná bývalý záložník Liberce

Bývalý záložník pražské Sparty Bořek Dočkal viděl v kariéře pouze jedinou červenou kartu před sedmi lety proti Liberci. Jak na ni vzpomíná jeho tehdejší protihráč Zdeněk Folprecht?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Psal se listopad 2016 a pražská Sparta musela řešit velký problém. Ještě před poločasem utkání proti Slovanu Liberec totiž přišla o svou tehdy největší hvězdu v podobě Bořka Dočkala, který loktem udeřil soupeřícího Radima Breiteho. Sparta nakonec ztratila po bezgólové remíze body a zkušený záložník musel na kobereček. Jak přiznal tehdejší kouč Sparty David Holoubek Dočkala čekal jej pohovor a pokuta.

Jediné vyloučení v kariéře

Disciplinární komise mu navíc udělila třízápasový trest. „Tři zápasy? To asi bylo očekávané. My jsme to s Bořkem rozebírali, on si situaci uvědomil, že to byla hloupost, byl to prostě zkrat,“ komentoval celou situaci pro iRozhlas.cz tehdejší kouč národního týmu Karel Jarolím. Pro dnes čtyřiatřicetiletého Dočkala, který před rokem ukončil kariéru, šlo přitom o jedinou červenou kartu v kariéře.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Podle bývalého záložníka Liberce Zdeňka Folprechta přesto šlo o taktický záměr. Středoví hráči Slovanu podle něj dostali od svého tehdejšího kouče Jindřicha Trpišovského za úkol jednoho z nejlepších hráčů ligy vyprovokovat. „Vybavuji si zápas, kdy jsme s Libercem hráli proti Spartě a Bořek Dočkal dostal červenou kartu za loket na Radima Breiteho. Já s Radimem jsme se pohybovali uprostřed hřiště, kde jsme Dočkala potkávali. Naším úkolem od trenéra Trpišovského bylo ho vyprovokovat,“ zavzpomínal pro Radiožurnál Sport.

Folprecht: Zažil jsem trenéry, kteří odkrývali soukromí hráčů

Úlohu posléze splnil právě Breite. „Radim je v tomhle ohledu daleko lepší než já. Takže mu to šlo prvních třicet minut dost dobře, pak dostal Bořek Dočkal červenou kartu. Zažil jsem i trenéry, kteří znali hráče z druhého týmu, tak nám v přípravě na zápas poodkryli jejich soukromí. Prostě se to děje,“ prohlásil bývalý hráč Sparty, Viktorie Žižkov, Slovanu Liberec, Příbrami nebo kyperských celků Ermis, Achnas a Paphos.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Folprecht zároveň přiznává, že výraznou úlohu ve znepříjemnění hry soupeři má také dlouholetý asistent trenéra Jindřicha Trpišovského Zdeněk Houštecký. „Toho chcete mít na své straně. Pokud to tak není, tak je to pro vás nejhorší člověk na světě, hrozně mu nadáváte a nenávidíte ho. V normálním životě by se pro tým rozkrájel, ale on musí jít za nějakou tu hranici,“ dodal na jeho adresu.

Vzpomínáte si na červenou kartu Bořkal Dočkala proti Liberci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články