Tři posily pro Baník: Slezané lovili v zahraničí

Ostravský Baník dokončuje další příchody před startem nového ročníku. Kdo by mohl do moravskoslezské metropole zamířit?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Zapomenout na uplynulý nevydařený ročník. S tímto heslem razí ostravský Baník do nadcházející sezóny. Vedení slezského klubu proto přistoupilo k výrazné obměně kádru, který loni skončil po základní části až na dvanácté příčce. Po odchodech Muhameda Tijaniho a Srdjana Plavšiče do pražské Slavie, Cadua zpět do Viktorie Plzeň a konci smluv Jana Laštůvky a Nemanji Kuzmanoviče tak hlásí četné příchody.

Oficiálně Baník dosud oznámil čtyři příchody. V tréninkovém centru na ostravských Bazalech se objevil nigerijský útočník Abdullahi Tanko z druholigového Varnsdorfu. Mužstvo trenéra Pavla Hapala doplnil také pětadvacetiletý útočník Filip Kubala z Hradce Králové. Formou hostování s opcí pak přichází Brazilec Ewerton z pražské Slavie. Poslední potvrzenou posilou je pětadvacetiletý obránce Filip Blažek, který míří do Ostravy ze slovenské Skalice.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Bývalý mládežnický reprezentant Slovenska podepsal v klubu dvouletou smlouvu. „Filip má na středního obránce výborné parametry a s jeho příchodem znovu získáváme větší variabilitu v našich obranných řadách. Věříme, že bude přínosem a zkvalitněním našeho kádru,“ komentoval jeho příchod šéf sportovního úseku Luděk Mikloško. Rychlý bek se zkušenostmi z dánského Bröndby přiznal, že lákadlem byli zejména fanoušci.

Blízko je zisk Madleňáka a dvou hráčů Slavie

Baník považuju za jeden z top týmů v české lize a vím, že je tu velká fanouškovská základna. Na to se hodně těším,“ uvedl. Řadě dalších posil pak scházejí k oficiálnímu představení jen formality. S Baníkem trénuje i další bývalý mládežnický reprezentant: čtyřiadvacetiletý levý bek Matej Madleňák ze slovenského Ružomberoku. „Jednáme s ním o podmínkách transferu,“ uvedl Mikloško.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Ostravu by mohl posílit také dvacetiletý záložník Tomáš Rigo. Kmenový hráč pražské Slavie strávil uplynulý rok na hostování ve Vlašimi, kde ukázal svůj vysoký potenciál. Prozatím má souhlas ke společné přípravě s Baníkem, jednání však stále probíhají. „Podmínky jeho příchodu se dolaďují mezi kluby,“ dodal Mikloško. Obdobná je situace i okolo dalšího hráče sešívaných Jakuba Markoviče, který loni strážil branku Pardubic. Slezský celek zároveň testuje dvaadvacetiletého záložníka Davida Fadaira z Liptovského Mikuláše.  

Slezané se intenzivně zajímají také o další hráče. Na jejich radaru je obránce Sigmy Olomouc Ondřej Zmrzlý či záložník Dukly Praha David Kozel. Jasno o složení kádru by mělo být již za měsíc, kdy Baník čeká první podzimní ligové kolo.

Potřebuje Baník v létě výrazně obměňovat kádr?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články