Po porážce si trenér Olomouce Jílek nebral servítky. Opřel se do útočníků, setřel i další hráče

Sigma prohrála na svém hřišti s Zbrojovkou 0:2. Trenér domácích po utkání neskrýval rozčarování. „Můžeme prohrát, ale způsob porážky musí mít nějaké parametry,“ zlobil se Václav Jílek.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Před týdnem vyhráli fotbalisté Olomouce v Ostravě 3:0. Doma proti Zbrojovce na tento výsledek chtěli navázat. Jenže místo toho hráči Sigmy propadli a s rivalem z Brna prohráli 0:2. Trenér Hanáků neskrýval po utkání rozladění. Můžeme prohrát, ale způsob porážky musí mít nějaké parametry. Dnes jsme to Brnu, naší malou nebezpečností v ofenzivě, hodně usnadnili,“ zlobil se na tiskové konferenci Václav Jílek. Jeho protějšek Richard Dostálek byl o poznání spokojenější.

Jílek: Brno vyhrálo zaslouženě

Sigma sice byla v úvodu zápasu lepší, z převahy ale nic nevytěžila. „Je to velké zklamání. Vůbec jsme nenavázali na velmi dobrý výkon z Baníku. Snad jen v úvodu prvního poločasu. Brno z celkového pohledu vyhrálo zaslouženě. Mělo více brankových příležitostí. Na hřišti bylo živější,“ přiznal sportovně trenér domácího týmu. Klíčovým faktorem utkání podle něj bylo, že hosté dali první gól.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

„Byli jsme nepřesní, odskakovaly nám balóny. Nicméně ráz utkání určila vedoucí branka Brna. Řekl bych, že to byla jejich první nebezpečná situace směrem k naší brance. Poté jsme nenašli dostatek vůle a kvality k tomu, abychom byli nebezpeční, abychom na to vhodně zareagovali. Neměli jsme dostatečnou kvalitu, ani pohybovou aktivitu, která by nás předurčila k tomu, že tu branku vstřelíme,“ ohlížel se za nevydařeným duelem Václav Jílek.

Kvalitu měli možná dva hráči

Velký rozdíl byl podle olomouckého trenéra ve hře útočníků obou týmů. Řezníček a Ševčík předvedli možná o dvě třídy kvalitnější výkon, než Chytil s Růskem,“ nechápal Jílek, který ale nebyl spokojen i s výkonem dalších hráčů. „Radim Breite dnes neodehrál utkání, jaké by chtěl. Má určitě na víc. Ale není jediný. Individuální kvalitu dnes přinesli možná dva hráči,“ dodal šestačtyřicetiletý kouč.

O poločase sáhl ke změně rozestavení na 4-1-3-2. „Vstup do druhého poločasu nebyl špatný, ale řekl bych, že kromě střely Honzy Vodháněla jsme si nebezpečnou situaci nevytvořili, kromě závěru,“ zmínil zklamaný kouč Sigmy. Po prvním utkání byla v Olomouci pozitivní nálada. Vnímal jsem ji i v hledišti. My jsme to ale naprosto zdevalvovali. Je třeba se rychle otřepat a za týden na Spartě odvést diametrálně odlišný výkon,“ má jasno Jílek.

Souhlasíte s kritikou trenéra Jílka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!