Tomáš Souček promluvil o své roli v národním týmu, baráži a produktivitě

V současnosti patří mezi největší hvězdy českého fotbalu, přesto podle svých slov ke štěstí góly a asistence nepotřebuje. Šestadvacetiletý středopolař Tomáš Souček před závěrem kvalifikace promluvil o baráži a své roli v národním týmu.

i zdroj fotografie: Reuters
                   

Hned v tom úvodním zápase kvalifikace proti Estonsku jsem dal tři góly, byl to můj první hattrick za reprezentaci. Na to určitě nikdy nezapomenu. Teď hrajeme proti Estonsku znovu, tak bych se určitě nezlobil, kdyby se to opakovalo,“ prohlásil před závěrečným utkáním kvalifikační skupiny šestadvacetiletý Tomáš Souček, který v posledních pěti letech nastoupil k téměř pěti desítkám reprezentačních zápasů.

Opora anglického West Hamu United však trvá na tom, že od gólů není jehohlavní úlohou. „Lidi si hodně zvykli na moje góly, já jsem samozřejmě rád, když týmu můžu pomoci. Když to tam padne, tak jen dobře. Ale pro mě je hlavní část zaprvé defenziva, zadruhé korigovat hráče a být i jejich lídr, aby se na hřišti cítili líp,“ pokračuje s tím, že jeho hlavním cílem je vždy maximálně pomoci týmu.

iZdroj fotografie: Reuters

Samozřejmě jsem byl rád i za gól posledně s Kuvajtem. Ale není to to hlavní, abych po zápase musel být šťastný,“ doplnil Souček, který si v posledním utkání kvalifikace musí dávat pozor zejména na žlutou kartu. Patří totiž mezi trojici hráčů, kteří by v případě karetního trestu nemohli nastoupit k prvnímu utkání semifinále play-off o Mistrovství světa. „Víme o tom všichni, byla by to nepříjemná věc,“ uvedl.

Baráž? Budeme bojovat, míní Souček

Když se na to zase moc myslí, tak to právě třeba dostanete. Takže já chci hrát svou hru, svůj styl. Ale samozřejmě budu mít v hlavě neudělat úplně zbytečný faul na jasnou žlutou kartu, což se může stát třeba při rychlém protiútoku. Věřím, že play off hrát budu,“ dodal s tím, že předpokládá své nasazení do utkání i přesto, že Češi mají postup do baráže fakticky jistý. „Jsme hodně rádi, že po několika letech je český tým zase v baráži,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters

Chceme být ještě ve skupině druzí, když bude ta šance. Víme, že šance na to být mezi nasazenými není taková, ale když bude, chceme ji využít. Čeká nás poslední zápas před baráží, takže chceme Estonsko porazit a podat velmi kvalitní výkon,“ dodává Souček, který netrpělivě vyhlíží los. „Je to pro nás obrovská výzva, jsou to dva zápasy od mistrovství světa. Budeme se o šampionát v březnu rvát, co to půjde,“ zakončil.

Zdroj: FAČR, Tisková konference

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka