Střelec ikonických gólů se loučí s Liverpoolem. Proč nechce Origi pokračovat na Anfieldu?

Pamatujete na semifinále Ligy mistrů 2019? Liverpool prohrál na Camp Nou 0:3 a v odvetě smázl Barcu 4:0. První a čtvrtou branku tehdy vstřelil Divock Origi a poté skóroval i ve finále. Nedělní duel s Wolverhamptonem bude pro belgického útočníka v dresu Reds poslední. Proč odchází z Liverpoolu?

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Od příchodu do Liverpoolu (2015) si Divock Origi vydobyl pozici legendárního střelce. Řadu gólů dal v těch nejdůležitějších zápasech. Třeba v prosinci 2018 rozhodl v 96. minutě Merseyside derby. Proti Evertonu se během působení v dresu Reds trefil ještě pětkrát. Takové branky fanoušci nezapomínají. Nejslavnější zásahy předvedl belgický útočník na jaře 2019 v Lize mistrů.

V prvním utkání semifinále prohrál Liverpool na Camp Nou 0:3. O tom, že by Barcelona přišla o třígólový náskok pochyboval málokdo. Týmu Jürgena Kloppa se ale povedl jeden z památných fotbalových zázraků. Divock Origi hrál v odvetě jednu z klíčových rolí. V 7. minutě poslal Liverpool do vedení a v 79. minutě pak zvýšil na 4:0. Reds postoupili do finále a v něm Origi pomohl k vítězství 2:0 nad Tottenhamem. V následné sezoně pak s Liverpoolem vybojoval anglický titul. On je legenda. Jeden z nejdůležitějších hráčů, které jsem kdy měl,“ řekl na adresu Origiho trenér Jürgen Klopp.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V letošní sezóně sedmadvacetiletý útočník oslavil s Reds triumf v FA Cupu a v anglickém ligovém poháru. Před sebou má Origi poslední dva duely za Reds. Oba přitom můžou skončit ziskem další trofeje. Před závěrečným kolem Premier League ztrácí Liverpool bod na vedoucí Manchester City a ve finále Ligy mistrů vyzve Kloppův výběr Real Madrid.

Z Liverpoolu do AC Milán

Proč chce Origi po sedmi letech z Liverpoolu odejít? V konkurenci Salaha, Maného, Firmina a Joty dostával mnohem méně příležitostí, než si představoval. Zimní příchod Luise Díaze pak byl pro Belgičana poslední kapkou. Na konci června mu končí smlouva. Kvůli tomu, že Origi neodehrál v této sezóně dostatečný počet zápasů, nemůže Liverpool uplatnit opci.

S velkou pravděpodobností zamíří Origi z Liverpoolu do Serie A. The Athletic přinesl informaci, že útočník se dohodl na osobních podmínkách s AC Milán. Očekávám, že Div dostane speciální rozloučení. Pro mě bude vždy legendou Liverpoolu. Byla radost s ním pracovat. Kamkoliv půjde, bude stoprocentně úspěšný,“ uvedl Klopp pro Sky Sports.