Stoper Slavie David Hovorka se po třinácti měsících vrátil na fotbalové trávníky. Jak komentoval jeho nasazení v derby kouč Trpišovský?

Třináct měsíců. Tak dlouho čekal po vážném zranění na svůj návrat na trávníky stoper pražské Slavie David Hovorka. Osmadvacetiletý obránce odehrál pří vítězném utkání proti pražské Spartě kompletních devadesát minut a po zápase neskrýval spokojenost.

i Zdroj fotografie: Reuters

První utkání od konce ledna loňského roku má za sebou obránce pražské Slavie David Hovorka. Vážné zranění kolene přerušilo jeho kariéru na celých třináct měsíců, po dlouhé rekonvalescenci se však dokázal vrátit na trávníky a pomohl sešívaným k vítězství 2:0 proti pražské Spartě. „Skvělý. Tak nějak jsem si to i představoval,“ přiznal po utkání na stránkách klubu.

Musel jsem se vracet do reality, protože po třinácti měsících to nebylo úplně jednoduché. Chci poděkovat klukům, strašně mi pomohli. Klub se za mě postavil, dal mi čas na regeneraci, poskytl mi operaci v Německu,“ doplnil s tím, že vysoké tempo zápasu pocítil hned v prvních momentech na trávníku. „Popravdě když jsem naskočil, tak tempo bylo šílené. Po té pauze jsem se trošku trápil, hlavně kolem třicáté minuty,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Najednou to na mě naběhlo. Přečkal jsem to, naštěstí jsme dali gól do šatny, vydrželi jsme, což bylo důležité. A ve druhé půli už jsem se rozběhal, takže to bylo dobré,“ zakončil osmadvacetiletý stoper jehož výkon chválil také trenér červenobílých Jindřich Trpišovský. Ten zároveň přiznal, že za normálních okolností by Hovorku do derby pražských S nenasadil. „Kdyby byl Taras v pořádku, tak bychom do toho asi nesahali,“ ví.

Chtěli jsme si vzít ponaučení z minula, míní

Z hlavy bych řekl, že jestli David za dva a půl roku odehrál deset zápasů, tak je to možná hodně. Na druhou stranu, je jedním z hráčů, který vyloženě vyhledává emoční zápasy. Čím větší tlak, čím náročnější zápas, tím více jim to vyhovuje,“ pokračuje s tím, že sešívaní si chtěli vzít ponaučení z poslední porážky v derby. „Chybělo nám tam vůdcovství, více emocí a zdravé rvavosti, emočního vypětí. I tohle pro Davida hodně rozhodovalo,“ míní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zásadním jazýčkem na vahách bylo však Hovorkovo vystoupení ve středečním modelovém zápase. „Viděli jsme, že je absolutně připravený. Hodilo se nám to i dohromady s Ondřejem Kolářem. Potřebovali jsme zkušené hráče, kteří hodně komunikují a strhnou i kluky, kteří teprve začínají, jako například Jury nebo Sor, od kterých to chtít nemůžeme. Potřebovali jsme co nejvíce hráčů s takovými zkušenostmi před plnými tribunami,“ doplnil Trpišovský.