Šťastný den Milana Škody. Nejdřív narození potomka, pak čtyři branky

i Foto: en.slavia.cz

Opora slávistických řad Milan Škoda má za sebou dost možná nejlepší den tohoto roku. Sešívaní předvedli v zápase MOL Cupu proti Vyšehradu gólovou smršť, vyhráli 8:0, a právě světlovlasý kanonýr se na tomto úspěchu podílel čtyřmi přesnými zásahy. Aby toho nebylo málo, ještě ten den mu manželka Tereza porodila syna, kterého rodiče pojmenovali Matias. Škoda se tak stal dvojnásobným otcem a má hned několik důvodů k radosti.

Škoda přijel na zápas rovnou z porodnice

Utkání českého poháru mezi Slavií Praha a Vyšehradem se hrálo nezvykle na stadionu Viktorie Žižkov. Milan Škoda se k týmu připojil později než obvykle, měl totiž úplně jiné starosti. Celý den trávil v porodnici, kam byla ráno převezena jeho milovaná manželka Tereza. Malý Matias se narodil ve stejný den jako legendární fotbalista Josef Bican, což Slavia trefně poznamenala prostřednictvím svých sociálních sítích. Samozřejmě připojila také slova gratulace.

Třiatřicetiletý veterán Milan Škoda přijel na stadion v Žižkově v dobrém rozmaru, což se okamžitě projevilo i na jeho střelecké potenci. Během prvního poločasu stihl zkompletovat hattrick a navrch přidat ještě čtvrtý zásah! První a druhou branku navíc vsítil hlavou po standardních situacích. Diváci na stadionu byli u vytržení, jelikož takto produktivního svého někdejšího kapitána dlouho neviděli. Není se ostatně čemu divit. Škoda v posledních měsících vypadl ze základní sestavy a nastupuje už víceméně jako takový žolík trenéra Trpišovského.

Sám Škoda přiznává, že takto povedený zápas nepamatuje

Slávistický útočník se po zápase svěřil, že čtyři góly v jednom zápase dal naposledy snad během svého působení v rezervním týmu pražských Bohemians, který v té době hrával divizi. Dodal, že při něm stálo také obrovské štěstí, protože mu mezi tři tyče propadlo úplně všechno. Kdyby v 59. minutě nepřepustil místo Stanislavu Teclovi, mohl přidat ještě další branky navrch. To však pro hráče jeho formátu nebylo podstatné, důležité bylo jen vítězství.

Škoda také dodal, že všechny přesné zásahy věnuje jeho dokonalé rodině, která je zas o jednoho dalšího člena bohatší.

Došlo i na Juliuse Lavického

Za rozhodnutého stavu se na hřiště dostala také fiktivní postava Juliuse Lavického s tváří Jakuba Štáfka, což bylo v zásadě hlavně marketingové rozhodnutí. Proti tomuto kroku prý řada fotbalistů Vyšehradu protestovala, zejména mladí, kteří o šanci objevit se na hřišti bojovali na každém tréninku. Štáfek oproti nim přišel prakticky k hotovému, aniž by musel vyvinout jakoukoli větší snahu.

Lavi se svým typickým sestřihem a tetováním v oblasti krku nastoupil do závěrečných deseti minut a na hřišti toho příliš předvést nedokázal. Úspěchu se tak dočkal hlavně u přítomných fanynek, kterým se po zápase nadšeně podepisovat i na místa, kam by měl mít přístup pouze jejich partner. Herec si tak musel připadat jako hvězda rockového koncertu.