Sportovní šéf Sparty Tomáš Rosický otevřeně promluvil o odchodu Adama Hložka

Odchod do německé Bundesligy nebo anglické Premier League. Jméno devatenáctiletého útočníka pražské Sparty je i nadále spojování s evropskými velkokluby, o potenciálním odchodu Adama Hložka nyní otevřeně promluvil sportovní šéf klubu Tomáš Rosický.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V červenci oslaví teprve dvacáté narozeniny, přesto již nyní patří mezi největší klenoty českého fotbalu a pražské Sparty. Český reprezentant Adam Hložek má přesto za sebou náročný podzim ve kterém padala z úst fanoušků na jeho adresu také četná kritika za zahazování vyložených příležitostí. Rodák z brněnských Ivančic přesto dokázal na podzim nasbírat 5 branek a jedenáct asistencí a patří mezi nejproduktivnější hráče letenských.

I proto není divu, že neutuchají spekulace o možném přestupu loňského nejlepšího střelce tuzemské nejvyšší soutěže do zahraničí. Dlouhodobě se spekuluje o zájmu zejména předních celků z německé Bundesligy, které by byly schopny vyhovět vysokým přestupovým požadavkům pražské Sparty. Na čele pomyslného pelotonu zájemců by tak měla být Borussia Dortmund, ve hře je také Bayern Mnichov nebo Lipsko.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Po investicích majitele pražské Sparty Daniela Křetínského v londýnském West Hamu United a deklaraci užšího spojení mezi Letnou a ostrovním celkem se spekuluje i o možném přesunu do anglické Premier League. Zájemců je však celá řada. O odchodu kanonýra, který v letošním ročníku oslavil stovku odehraných utkání v rudém dresu, nyní promluvil také sportovní šéf pražského klubu Tomáš Rosický.

Důležitou roli hrají finance, prohlásil Rosický

Jsme připraveni na eventuální doplnění kádru na všechny pozice,“ prohlásil ze široka na tiskové konferenci. „Ve fotbale musíte být neustále připraveni, nikdy nevíte, co se může stát. Pro mě je důležité, abych měl spokojeného trenéra, který má kádr, jaký chtěl mít. Dobrý příklad je Haraslín, který se líbil trenérovi a když se naskytla šance, tak jsme ho získali a on se uchytil,“ podtrhuje úspěšný přestup slovenského křídelníka.

iZdroj fotografie: Reuters

Důležitou roli však hrají i finance. Hložek je náš hráč a doufám, že to tak i zůstane, přičemž je jasně nejlepší hráč v lize. Říkám to cíleně, protože vím, že to zvládne a nic to s ním neudělá. Čekám, že bude dávat mnohem víc gólů než na podzim. Nechceme o něj nyní přijít, a proto jsme ochotní se bavit o jeho odchodu až v létě,“ dodal na adresu dvanáctinásobného reprezentanta Rosický.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů