Sparta vyhrála proti Teplicím, trenér Vrba přesto neskrýval rozčarování. Co označil za obrovskou chybu?

Pražská Sparta posedmé za sebou nenašla přemožitele a jednoznačně zdolala Teplice. Letenští se přesto v některých pasážích utkání trápili a trenér Pavel Vrba po utkání neskrýval rozčarování.

i Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Sparta vstoupila do utkání aktivněji a mohla jít brzy do vedení, rána Martina Minčeva však ztroskotala na tyči. Letenští se poprvé radovali až po půlhodině hry, kdy se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Ladislav Krejčí mladší a razantně zakončil. Ten mohl ještě navýšit skóre o čtyři minuty později, když hostujcí Ljevaković zahrál rukou ve vápně a sudí nařídil pokutový kop. Jeho pokus však teplický brankář Grigar dokázal vytěsnit mezi tři tyče.

Ve 39. minutě šli sveřenci Pavla Vrby do dvoubrankového vedení, dalekonosnou přízemní ranou navýšil vedení stoper Dávid Hancko. Letenští však polevili a po necelé minutě přišel trest a podobě snížení z kopačky Juana Succura. Uklidnění pro domácí barvy nastalo až v 77. minutě, kdy se prosadil Matěj Pulkrab a domácí opět odskočili o dvě branky. Teplice přesto dokázali utkání zdramatizovat, po faulu Krejčího totiž proměnil pokutový kop Jakub Mareš.

iZdroj fotografie: Reuters

Minutu před koncem upravil na konečných 4:2 opět Pulkrab a potvrdil tak další tříbodový příděl pro rudé barvy. Trenér Pavel Vrba po závěrečném hvizdu promluvil o možném podcenění soupeře. „To už se musíte zeptat hráčů, jestli něco podcenili. Já jsem je to upozorňoval a věřil jsem, že to tak nebude. Celkem jsme kontrolovali hru, ale pak jsme si zápas zkompilovali sami tím, že jsme dovolili soupeři, aby byl stále v utkání. To byla obrovská chyba,“ prohlásil.

To by se nám nemělo stávat, míní Vrba

Vedeme o dva góly a místo, abychom v pohodě dohráli poločas a šli do druhé půle s dvoubrankovým vedením a možná i vyšším, necháme si za minutu vstřelit branku na 2:1. Potom se zápas vyvíjí tak, jak se vyvíjí,“ doplňuje zklamaně. „Dáme na 3:1 a za minutu dostaneme gól na 3:2. To jsou věci, které by se neměly stávat a zvlášť mužstvům jako je Sparta,“ míní.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

To byla obrovská chyba. Zápas jsme si zkomplikovali sami. I po tom náročném programu, který máme,“ dodal a okomentoval také vývoj tabulky. „Přiznám se, že jsem čekal nahoře tři mužstva. Slovácko je pro mě obrovské a zasloužené překvapení, čeká nás s nimi po pauze těžké utkání. Postavení Plzně, Sparty a Slavie, to jsem očekával, že tak nějak bude,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha